Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
3.0
Biblioteka to jedno z miejsc udostępnionych do zwiedzania w  potężnym  gmachu egerskiego Liceum, ale to mniej atrakcyjne. To znaczy z punktu widzenia przeciętnego turysty, bo pewnie historyk sztuki czy bibliofil wpadnie w zachwyt.  Do zwiedzenia  jest zaledwie jedna duża sala, ale nie byle jaka, bo wspaniale wyglądająca oraz wypełniona po sufit starymi woluminami. 
Niestety nie uwiecznimy tego na zdjęciach, bo obowiązuje całkowity zakaz fotografowania. Nie da się też wejść na piętro. Tak więc można jedynie obejść salę dookoła, z bliska przyjrzeć się wystawionym w gablotkach dziełom, a przede wszystkim podziwiać niesamowite sklepienie z malowidłem soboru trydenckiego oraz inne ozdobne detale. Sala jest naprawdę piękna, ale żądanie za jej oglądnięcie 15 zł to jakieś nieporozumienie. 
Jest to bowiem  atrakcja na ok. 10 minut, a z dziećmi nie ma nawet po co  wchodzić. 
Dobrze, że przynajmniej  przygotowano opis po polsku, więc można dowiedzieć się czegoś więcej niż 2 zdania, które zawierają zwykle przewodniki.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
sierpień 2014
Malowidła na sklepieniu
Malowidła na sklepieniu

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.