Skomentuj relację

Ocena atrakcji 
 
6.0
Kąpielisko odwiedziliśmy tuż przed sezonem w dzień powszedni. Rzadko zdarza mi się tęsknić za tłumem, ale w tym przypadku tak było. Obiekt po prostu zionął pustką! Dopiero po południu przybyło trochę więcej osób. Cały kompleks jest sporych rozmiarów i robi bardzo pozytywne wrażenie, przede wszystkim za sprawą  dużej ilości zieleni i jeziorka, w które wkomponowano baseny.
Najpierw poszliśmy do aquaparku. W środku są 4 baseny + jakuzzi, w tym rwąca rzeka, leczniczy i dziecięcy, który jest podzielony, więc  można uznać  że to 2 osobne baseny. W jednej części jest zjeżdżalnia-słonik, w drugiej  mikro-zjeżdżalnia i pajac tryskający wodą. Trochę skromnie, ale w części zewnętrznej jest podobne zestawienie - dwuczęściowy brodzik, tym razem z kulą, grzybkiem i drugą małą zjeżdżalnią. W sumie więc  sporo tych baseników, ale urozmaicenie jeśli chodzi o głębokość żadne - wszystkie są bardzo płytkie. Wadą jest też  usytuowanie wewnętrznej strefy dziecięcej przy drzwiach  wyjściowych,  co powoduje napływ zimnego powietrza na bawiące się dzieciaki. 
Aquapark posiada 2 porządne zjeżdżalnie, z wylotami wewnątrz i na zewnątrz budynku. Na tarasie są jeszcze 2 baseny rekreacyjne, głównie  z bąbelkami. Do dyspozycji gości darmowe leżaki. Niestety długo tu nie zabawiliśmy, bo gdy chmury zaczęły zasłaniać słońce robiło się chłodno.
Po przejściu do kąpieliska parkowego, można iść w lewo do basenu pływackiego i położonego za nim  mniejszego  basenu, zdaje się do nauki pływania (nie zaglądaliśmy tu) lub w prawo do kolejnej strefy basenowej, albo po prostu rozłożyć się na trawce nad malowniczym jeziorem z trzciną i liliami wodnymi, co też zrobiliśmy oczekując na odejście chmur. Są tu ustawione fajne drewniane huśtawki i trampolina. Jest ona płatna, ale nie u dozorującego chłopaka lecz w kasie basenów. Przy braku chętnych syn skakał sobie do woli. Na jeziorze można też popływać sprzętem wodnym.
Teren po prawej wygląda bardzo ciekawie za sprawą wysokiej wieży przypominającej latarnię morską. Dookoła niej rozłożone są różnorodne stoiska gastronomiczne, a na cyplu wysuniętym w jezioro zbudowano basen rekreacyjny. Wszystko razem prezentuje się wyśmienicie, szczególnie od strony basenu, szkoda tylko, że wieża była zamknięta - chyba tymczasowo, bo wisiała jakaś kartka.
Po drugiej stronie wieży stoi nowoczesny,   w pełni przeszklony budynek z basenem leczniczym. Woda tu jest  bardzo ciepła i prawie czarna, ale ratownik nie robi problemu rodzicom z maluchami i nasz dzieciak bardzo chętnie tu przebywał. Obok jest kolejny brodzik zewnętrzny, przypominający poprzednie - z grzybkiem, mikro-zjeżdżalnią i 2 zwierzętami. Niestety z jakiegoś powodu uparto się tu,  aby wszystkie baseny dziecięce miały 20-30 cm wody. Problemem jest też bezczelne oszczędzanie na atrakcjach - we wszystkich brodzikach  urządzenia  wodne znacznie częściej były wyłączone niż działały, a na zewnątrz  w  ogóle ich chyba nie włączali. Mam nadzieję, że to przez niską frekwencję i nie jest tak zawsze. Kompleks posiada jeszcze fajną piaszczystą plażę z trzcinowymi parasolami, również wciśniętą w jezioro (nikogo tam nie było, więc nie wiem czy kąpiel w jeziorze jest możliwa) oraz zewnętrzny basen termalny. 
Tak więc przedsezonowy okres i niezbyt wysoka temperatura powietrza nie pozwoliły nam w pełni skorzystać z tego co oferuje kąpielisko na wolnym powietrzu, ale podobało nam się tu, obiekt ma swój charakter, a dzięki części krytej można z niego korzystać przy każdej pogodzie.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
czerwiec 2014
Nad jeziorkiem
Basen na jeziorze i wieża
Basen leczniczy pod szkłem
Podwójny brodzik w części otwartej aquaparku
Strefa dziecięca w aquaparku
Część aquaparkowa kryta
Brodzik koło wieży, a w tle basen pod szkłem

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.