Skomentuj relację

Zdjęcie
Węgry foetusfoetus 10753
Ocena atrakcji
 
5.0
Do Velence wybraliśmy się skuszeni opisami w przewodniku Bezdroży. Jezioro o tej samej nazwie miało mieć płytką oraz ciepłą wodę,  piaszczyste wybrzeże i być szczególnie lubiane przez rodziców z dziećmi. Myśleliśmy, że będzie to miła odmiana dla naszego 2-latka po mało przyjaznym Balatonie. Opisy okazały się błędne i w rzeczywistości jezioro Velence pod względem wybrzeża bardzo przypomina Balaton. Znaleźliśmy jednak jedno interesujące miejsce, oferujące znacznie  więcej niż  drabinki prowadzące do wody i trawnik na rozłożenie koca. 
Generalnie miasto zajmuje spory kawałek wybrzeża jeziora i posiada kilka płatnych plaż. W okolicy wody wszelkie parkingi także są płatne.  Być może nie wszystko zobaczyliśmy, ale z pewnością perełką jest prywatna plaża na północno-zachodnim krańcu miasta o dwóch nazwach: Vizi Vár (Wodny Zamek) lub Északi Strandon (Północna Plaża) przy ulicy Enyedi. Ulica ta kończy ona bezpłatnym parkingiem, tuż przed bramą plaży stylizowaną na zamek.  Billboardy wskazywały, że w sezonie odbywają się tutaj cotygodniowe wielkie imprezy, choć  w drugiej połowie sierpnia tłumów nie było wcale. 
Prawdopodobnie tylko tu pomyślano o najmłodszych i zrobiono ładny piaszczysty odcinek plaży z wielkimi głazami w wodzie, porządną zjeżdżalnią i wypożyczalnią małych motorówek. Tak powinno być wszędzie, a niestety to rzadkość na Węgrzech.
Poza tym plaża posiada wszystko co potrzeba - wiele stoisk gastronomicznych, sklepik, ubikacje, przebieralnie itp.
Za to wszystko trzeba zapłacić relatywnie dużo, bo cena biletu była zbliżona do najpopularniejszej węgierskiej plaży  w Siofok (ok. 1000 forintów/osoba), ale naprawdę warto.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Zjeżdżalnie, motorówki i przede wszystkim wreszcie piasek nad wodą - duuuużo piasku...
Jak na razie lepszego miejsca dla małych dzieci nie widzieliśmy nad węgierskimi jeziorami
Całkowite bezpieczeństwo np. pozostawionych w wózku rzeczy: aparatów, kamer itp.
Bardzo dobre zaplecze gastronomiczne
- Wady
Wysoka cena biletu
Niewielka ilość niedużych drzewek, które szybko są obstawiane, więc może być trudno znaleźć cień
Dla maluchów szybko robi się głęboko
Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
sierpień 2010
Zdjęcie
Kąpielisko
Zmierzch nad jeziorem
Zmierzch nad jeziorem

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.