Skomentuj relację

Ocena atrakcji 
 
3.0
Jest to skromny ogród botaniczny, żeby nie powiedzieć 'ogródek', znajdujący się na tyłach Uniwersytetu debreczyńskiego. Składa się z głównej, wybrukowanej alei biegnącej przez cały obiekt oraz paru bocznych  alejek ziemnych. 
Najładniejszy jest rejon małego stawu po lewej stronie od wejścia. Myśleliśmy, że będzie więcej takich miejsc, ale niestety nie. Jest trochę kwiatów, ciekawych roślin i drzew, ale ogólnie bez rewelacji. Na końcu ogrodu stoją szklarnie i palmiarnia. Jest w nich przede wszystkim cała masa kaktusów i sukulentów, ale bez jakichś spektakularnych okazów. Są też bananowce, ale nie miały owoców i inne egzotyczne drzewka. Niestety z budynkami tymi jest pewien problem - panuje w nich tak nieznośny klimat (skrajny ukrop), że nie da się zbyt długo wytrzymać. Żona z synem po wyjściu z jednej szklarni, nie dała już rady wejść do innej, więc resztę oglądnąłem szybko sam, zalewany potem. Pamiętam też, że jedna szklarnia albo jej część była zamknięta. 
Nasze wrażenia z ogrodu botanicznego były więc raczej średnie - można pospacerować, ładny kawałek zieleni, ale nic szczególnego. Dla dziecka znacznie bardziej ciekawa była wielka fontanna przed budynkiem  uniwersytetu. Oba obiekty są dobrym punktem orientacyjnym, bo rzucają się w oczy z ulicy. My właśnie zatrzymaliśmy w ich rejonie i podeszliśmy do ogrodu ok. 0,5 km na piechotę. Być może da się podjechać autem pod sam ogród, ale jest to raczej wewnętrzny teren uczelniany, niedostępny dla normalnego ruchu.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
lipiec 2011
Fontanna przed uniwersytetem

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.