Skomentuj relację

Ocena atrakcji 

6.0
O basenach w Mezokovesd panowała przed laty opinia, że to ubogi krewny Egeru. Jednak to co zobaczyłem rok temu nie potwierdza jej. Kompleks jest obecnie niewiele mniejszy jeśli chodzi o powierzchnię, a ilość  basenów nawet większa.  Choć podawana na stronie internetowej liczba 21 jest mocno podejrzana, jakoś nie mogłem się  doliczyć nawet połowy z nich. Albo to pomyłka albo  wliczają jakuzzi i jakieś małe baseniki w części leczniczej czy wellnes. Ewentualnie podczas naszej wizyty w czerwcu jakieś nowe baseny nie były jeszcze udostępnione, bo trwały  przygotowania do sezonu i część obiektów była w remoncie. Niestety należał do nich największy basen - "okrąglak". Jest on bardzo  ciekawie wykonany - na obwodzie  dużego okręgu, w środku którego  znajduje się  osobny kwadratowy  basen z falą. Dookoła jest kilka stanowisk ze zjeżdżalniami i wodospadami, do środka okręgu prowadzą mostki, a część jest pod dachem, bo na jednym boku znajduje się trybuna. Wygląda to wszystko świetnie, ale jaka jest atrakcyjność nie wiem. Woda stała tylko w basenie na środku. Fala nie działała, a jak wszedłem myślałem, że odmrozi mi nogi. Mam nadzieję, że to nie była zwykła temperatura tego basenu...
Rozłożyliśmy  się jak zwykle przy basenie dla dzieci. Ten także jest pomysłowo zrobiony, przede wszystkim jest   przedzielony na 2 części murkiem. Dzięki temu  dzieciaki mogą podzielić się na dwie drużyny i strzelać do siebie z pistoletów wodnych czy odbijać piłkę. Polaków z dziećmi jest sporo, więc nie ma problemu z dogadaniem się na wspólną zabawę.  Poza tym jest grzyb wodny, wysepka, wodotryski oraz możliwość zjeżdżania w krótkiej rurze lub po płytkach na pochyłości. 
Drugi brodzik jest przy  basenie rekreacyjnym. Przeznaczony jest raczej dla najmłodszych dzieci - ma może ze 20 cm wody umieszczonej w łukowatym zagłębieniu, a nie w klasycznym basenie. Nie trzeba więc pokonywać żadnych stopni czy schodków tylko wchodzi się wprost z chodnika. Jest częściowo zadaszony, więc słońce nie dosięgnie malucha. W brodziku tym są  2 małe zjeżdżalnie i foka tryskająca wodą. 
Basen rekreacyjny jest bardzo duży, ale dlatego że połączono go z leczniczymi. Posiada krótką, wieloosobową zjeżdżalnię,  wysepkę z mostkiem i grzyba. W sumie spędziliśmy cały dzień dobrze się bawiąc tylko na tych basenach. Dalej były jeszcze inne lecznicze na zewnątrz i w budynku, oraz basen pływacki również po dachem, ale nie korzystaliśmy z nich.
Gastronomia jak zwykle na węgierskich basenach bez zarzutu i bez kolejek, a menu jest w języku polskim. Pamiętam przepyszną rybę Hekk w przedostatnim barze  za basenami leczniczymi. Ogólne wrażenia estetyczne z obiektu mam także pozytywne - wszystko jest porządnie zrobione, nie było brudu ani śmieci. Tylko parking  przed basenem trochę za drogi (ok. 1000 Ft). Można jednak zaparkować w bocznej uliczce.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
oryginalne projekty basenów
super zabawa dla dzieci
pełna gastronomia na wysokim poziomie
- Wady
drogi parking
brak rur do zjeżdżania
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Basen dla dzieci
Połączone baseny lecznicze i rekreacyjne
Brodzik
Nieczynny basen okrągły

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

rezultatów: 4, wyświetlane 1 - 4
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 17-04-2014
W Internecie można znaleźć plany przebudowy basenu, która ma się odbyć w najbliższym czasie. Do głównego basenu mają zostać dodane dwie atrakcyjne zjeżdżalnie, co bardzo cieszy. Niestety nie doczytałam kiedy te zmiany dokładnie mają nastać.
Dodatkowo w centrum Mezkovesd można zwiedzić bardzo ciekawy skansen Hadas, gdzie najmłodszych z pewnością zainteresuje muzeum maszyn rolniczych.
Dodano: 05-03-2018
O takich turystach mówi się trudno, wymagający albo upierdliwy Z! Nie chcecie spotkać takich ludzi w sklepie w kolejce do kasy, w restauracji stolik obok, na ławce w parku, ani nigdzie więcej...upierdliwi, roszczeniowi, chałaśliwi, wymagający od wszystkich tylnonie od siebie, taki podły gatunek...tej opinii nie wezmę pod uwagę! Ci ludzie są żałośni !
E
ee
Dodano: 05-03-2018
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Wyciągając z tego tekstu tak pochopne i idiotyczne wnioski do tego obrażając innych, a nie wnosząc merytorycznie niczego, kompromitujesz tylko siebie.

Dodano: 20-05-2018
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

nie no, ty to jesteś gość!! nie to co ta małomiasteczkowa biedota urlopujonca się za 500+,
my elytarni turyści musimy czymać się razem!
A
atom
rezultatów: 4, wyświetlane 1 - 4