Skomentuj relację

Zdjęcie
Węgry
foetus
foetus
36516
Ocena atrakcji
 
6.0
Do Bogacsa przyjechaliśmy na jeden dzień w ramach zwiedzania okolic Miskolca. Nasz beznadziejny przewodnik (z wyd. Bezdroża) opisywał tę miejscowość jedynie  na marginesie  w 3 zdaniach. Wzmianka o  termalnym źródle, przy którym znajduje się kąpielisko wskazywała na jakiś skromny basenik, a okazał się on całkiem dużym kompleksem termalnym. Powiedziałbym nawet, że tej mało znanej węgierskiej mieścinie może pozazdrościć kąpieliska wiele polskich miast wojewódzkich.  
Są tutaj baseny dla każdego, ale najwięcej leczniczych. Największy z nich posiada dach, który chroni przed słońcem. Przebywa tu najwięcej ludzi starszych, ale siedzą oni głównie przy brzegu, więc na środku było luźno. Spędziliśmy w tym basenie sporo czasu bawiąc się z małym. 
Specjalnie dla dzieci przygotowano dwa baseny, do których nie mają wstępu osoby dorosłe. Jeden to brodzik z wodotryskami i kilkoma urządzeniami. Zabawa na wiele godzin gwarantowana, szczególnie w towarzystwie rówieśników. Drugi to mały  okrągły basenik z kopułą po środku, na którą można wspiąć się po linie i zjeżdżać do wody. Nasz syn był na to jeszcze za mały, ale inni bawili się świetnie. W pobliżu jest też niewielki plac zabaw.
Jedyne czego brakuje w Bogacs to zjeżdżalnie wodne - jak na razie  nie ma ani jednej. Gastronomia jest rozlokowana po dwóch stronach kompleksu i z tego co pamiętam wszystko było smaczne. 
W czerwcowy weekend przyszło już sporo ludzi, ale nie było tłumów. Mogliśmy spokojnie rozłożyć się w okolicy brodzika, także kolejki do barów czy lodziarni nie były duże. Największe obłożenie miał basen leczniczy pod dachem.  Polaków znacznie mniej niż w Egerze czy Hajduszoboszlo, głównie emeryci. Jak to na Węgrzech bywa,  z basenami połączony jest camping, oferujący darmowy wstęp na kąpielisko. Cały kompleks jest porządny i czysty, a obsługa miła. Bilety jedne z najtańszych spośród kilkunastu węgierskich kąpielisk, które już odwiedziliśmy, niestety trzeba zapłacić za parking (pamiętam, że nie mało). 

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
dużo basenów
super zabawa dla dzieci
relatywnie niskie ceny wstępu
dobre zaplecze
- Wady
brak zjeżdżalni
drogi płatny parking
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Zdjęcie
Basen dla dzieci z kopułą
Basen leczniczy pod dachem
Plac zabaw
Baseny termalne
Brodzik

Komentarze

rezultatów: 5, wyświetlane 1 - 5
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 17-04-2014
Bogacs to też dobra baza wypadowa do Egeru czy Mezokovesd, gdzie również można znaleźć kompleks basenowy o zbliżonej cenie. Wieczorami można odwiedzić winnice na wzgórzach, które robią wrażenie nie tylko na dorosłych. W sezonie można też skorzystać z kilku atrakcji znanych z luna parków (najczęściej jest to tzw. "keciok", czyli karuzela łańcuchowa oraz samochodziki), które ustawione są niedaleko wejścia na baseny.
Dodano: 10-08-2014
Wakacje w Bogacsu to świetny pomysł dla rodziców i ich pociech.Wiosną 2014r. wybudowano zjeżdżalnię z trzema torami dla młodzieży.Obsługa OK.Cena biletów przystępna(22zł-normalny).Można wychodzić z obiektu i ponownie wchodzić przez cały dzień.Dobra baza wypadowa do okolicznych miejscowości.Atrakcją dla dorosłych są również "piwniczki". W restauracjach menu w j.polskim.Na większe zakupy warto wybrać się do marketu SPAR w pobliskim Mezokovesd. Mamy zamiar odwiedzić to miejsce ponownie.
G
Grażyna
Dodano: 28-02-2015
w Bogacsu są już zjeżdżalnie - genialne !!
Kochamy Węgry, Bogacs szczególnie, blisko Eger, też kochamy.
Jak Bozia da , w tym roku 10 raz, odwiedzamy stare kąty i przyjaciół.
Pozdrawiamy Madziarów !!!!
S
sławek
Dodano: 08-10-2015
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Nic dodać nic ująć. byłem tam 2 razy na kempingu ze swoim kamperkiem. Było super i zamierzam tam jeszcze pojechać w 2016 r.
S
Stemit
Dodano: 30-10-2015
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

A jakie jest zakwaterowanie na campingu.czy wieczorami jest gdzie wyjść na miasto
E
Endriu
rezultatów: 5, wyświetlane 1 - 5