Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Niedaleko od stacji początkowej kolejki wąskotorowej, przy drodze będącej szlakiem Doliny Szalajki widać drogę w lewo i znak kierujący na wieżę widokową. Można w nią w wjechać autem i dojechać okrężną drogą na darmowy parking przydrożny. Piechotą nie jest daleko, ale szlak biegnie cały czas stromo pod górę, więc jest raczej dla zaprawionych piechurów. Natomiast od wspomnianego parkingu jest tylko ok. 200 metrów pod górkę do wieży (da się wjechać wózkiem). Jest to potężna drewniana budowla, położona może niezbyt wysoko, ale zdecydowanie górująca nad okolicą. Widoki na Góry Bukowe, Szilvasvarad oraz okoliczne lasy, pola i wioski są więc zachwycające, a przy dobrej widoczności widać nawet Tatry! 
Na barierkach zamocowano zafoliowane kartki z opisem  po węgiersku tego widzimy, co jest rozczarowująca amatorszczyzną, ale przynajmniej da się odczytać słowo 'Tatra'.
Tak więc jest to bardzo fajne miejsce, uzupełniające wycieczkę do pięknej Doliny Szalajki.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
super widoki na góry i okolicę
- Wady
amatorsko wykonane opisy po węgiersku
Wiek dziecka/i
1 rok
Data pobytu
lipiec 209
Widok na Szilvasvarad
Widok na Góry Bukowe
SZILVASVARAD - Widokowa Wieża Milenijna
Widok na Góry Bukowe

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.