Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
6.0
Niecodzienny zabytek jak na tą część Europy. Ruiny rzymskiego miasta Gorsium.  Dla miłośników historii będących w okolicach Balatonu obowiązkowe miejsce do zwiedzenia. Odkopono i zrekonstruowano całkiem sporo murów zarówno miasta jak i osady podmiejskiej. Jadąc do Tac z dzieckiem trzeba się zaopatrzyć w picie i jedzenie, bo ruiny leżą na odludziu, a na miejscu nie było żadnego sklepiku. Dla maluchów pozornie nie ma tam nic interesującego, ale wysypane wszędzie kamyczki, które można rzucać i murki, na które można się powspinać, mogą być bardzo absorbujące. Przejazd wózkiem jest możliwy, ale nie do wszystkich miejsc. Starsze dzieci mogą już poczuć magiczny klimat tego miejsca. Wstęp płatny.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Wspaniały zabytek starożytności
We wschodniej Europie można poczuć się jak we Włoszech czy Grecji
W miarę blisko od Balatonu
- Wady
Brak jakichkolwiek udogodnień czy miejsca do zabawy dla dzieci
Brak możliwości kupienia czegokolwiek do jedzenia i picia
Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
sierpień 2010
Zdjęcie
Pozostałości rzymskich zabudowań
Pozostałości rzymskich zabudowań
Rzymska tablica grobowa
Mury miasta
Osada podmiejska
Pozostałości rzymskich zabudowań

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.