Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
3.0
Jedną z atrakcji parku Wielki Las (Nagyerdő) w Debreczynie jest rozłożone na stałe wesołe miasteczko. Przechodząc przez bramę przenosimy się z pół wieku wstecz. Sprzęty są bowiem mocno archaiczne. Nie wiem czy jest to zrobione celowo czy po prostu brak funduszy na coś nowocześniejszego, ale ma to nawet swój urok. Niestety obsługa także ma swoje lata - sami emeryci  i dogadanie się graniczy z cudem. Już na początku dowiadujemy się o dziwnych zasadach panujących w lunaparku - płaci się za wstęp, a potem kuponami po 200 ft, które  wykupuje się w kasach, przy czym kasjerka przy wejściu próbuje wcisnąć ich jak najwięcej twierdząc, że można je kupić tylko u niej, choć kas jest więcej. Na niektórych karuzelach (szczególnie obsługiwanych przez starsze panie) próbuje się naciągnąć turystów na rzekome przepisy, iż dzieci mogą korzystać z nich tylko z rodzicami  (czyli bilet x2). Rozumiem, że to konieczne np. na latających wysoko samolotach (tu standardy  bezpieczeństwa są  nikłe), ale na jakiejś  kaczce jadącej spacerkiem w kółko? Co ciekawe zdjęcia umieszczone obok pokazują, że dzieci jeżdżą same, więc nie daliśmy się nabrać. 
Wspomniane samoloty są jedną z ciekawszych atrakcji, ponieważ posiadają unikalną możliwość sterowania wysokością przez pasażera. Poza tym jest tu jeszcze ciuchcia wąskotorowa, tor samochodowy, wielki młyn, łabędzie, gabinet strachu, a nawet minirollercoaster. Ogólnie naliczyłam 17 atrakcji, ale niestety nie  wszystkie działały.  Ceny od 200 do 600 ft.
Dodatkowym atutem  wesołego miasteczka jest położenie w lesie, więc w upały przyjemnie spaceruje się między drzewami.  Jest też sklepik spożywczy. 
Wyszliśmy stąd dalecy od zachwytu, prosto do połączonego z lunaparkiem zoo. I tu spotkała nas przykra niespodzianka - w środku sezonu, w weekend placówka ta  czynna jest do 18! Szkoda, bo z zewnątrz ogród zoologiczny wydaje się duży i całkiem ciekawy. Trudno zrozumieć takie podejście do turystów w dzisiejszych czasach. Tym bardziej, że niecałą godzinę drogi - w Nyiregyhazie powstało bardzo nowoczesne zoo, więc nie wiem jak chcą tu z nim konkurować. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Przyjemne miejsce w lesie
- Wady
Zoo czynne tylko do 18
Lunapark archaiczny
Trochę dziwna obsługa i system opłat
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
DEBRECZYN - Wesołe miasteczko i zoo
Ina

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.