Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Na tę szopkę trafiliśmy przypadkiem, bo nasz przewodnik Bezdroża/Michelin nie raczy o niej wspominać. Znajduje się w podwórzu, przy głównej ulicy Bańskiej  Bystrzycy, niedaleko placu z pomnikiem św. Trójcy.  Informacja wisiała przy drodze.
Szopka wykonana jest z niepomalowanego drewna i rozłożona wokół ściany sklepu z drewnianymi pamiątkami i zabawkami. Po włączeniu mechanizmu, ilość ruchomych  elementów trochę nas oszołomiła. Wszędzie coś się rusza i nasz dzieciak nie wiedział na co patrzeć! 
Nazwa jest nieco myląca, bo elementy religijne szopki to bardzo mała jej część. Generalnie  skupia się ona na mieście, jego charakterze i historii. Widzimy zabudowę miasta z zamkami, kościołami, scenkę z najazdu tureckiego, pracę górników. Jeden fragment stoi osobno i jest tam m.in. jeżdżący pociąg.
Całość jest godna podziwu, bo zrobione przez jednego człowieka przez zaledwie kilka lat. Każde dziecko będzie zachwycone, choć przez brak kolorów trochę jest to wszystko monotonne. 
Złe wrażenie robi  miejsce prezentacji - wydaje mi się, że takie dzieło powinno mieścić się w jakimś ciekawszym i  bardziej klimatycznym miejscu niż sklep w podwórzu.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
maj 2013
Zgłoś naruszenie zasad w tej relacji Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.