Skomentuj relację

Chorwacja foetusfoetus 11250
Ocena atrakcji 
 
5.0
Biserujka to mała jaskinia nad Adriatykiem. Parking przy niej jest końcem drogi w tym kierunku. Dojechać łatwo dzięki dobremu oznaczeniu przy wszystkich drogach w okolicy, w tym na głównej drodze z mostu na wyspę Krk. 
Wejście kosztowało w 2011 r.  20 kn. Na parkingu jest multijęzyczna tablica z krótką informacją, także po polsku. Przy okazji można na niej zobaczyć różnice i podobieństwa różnych słowiańskich języków. 
Jaskinia to dwa duże pomieszczenia, a jej zwiedzanie trwa kilkanaście minut. Jest oczywiście warta oglądnięcia - cała w zadziwiających formach naciekowych, stalaktytach i stalagmitach. Jeśli jednak ktoś widział jaskinię Baredine na Istrii, to nie musi tu  przyjeżdżać. To samo, tylko w mniejszej, uboższej wersji. Dużym plusem jest możliwość darmowego filmowania i robienia zdjęć bez lampy (w naszym kraju to nie do pomyślenia). Po jaskini chodzi się w grupie, po ścieżce i schodach z barierkami, jest więc bezpiecznie dla dzieci. Z wózkiem nie da się wejść. Temperatura wewnątrz: 13 st. C. 
W pobliżu jaskini jak i po drodze mamy wspaniałe widoki na góry i Adriatyk. Nawet dla nich warto tu przyjechać...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Ciekawe wnętrze pełne stalaktytów i stalagmitów
Piękna okolica
- Wady
Jaskinia jest mała i zwiedza się ją krótko
Wiek dziecka/i
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Adriatyk obok jaskini
Krajobraz górski przy jaskini
Wnętrze Biserujk
Wnętrze Biserujki

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 27-05-2020
Dobry artykuł. Zgadzam się z autorem, że jaskinie w okolicy są dosyć do siebie podobne. Jeśli chodzi o Biserujkę, to polecam jeszcze plażę Slavinjska, któa znajduje się w pobliżu i prowadzi tam malownicza ścieżka:
https://www.chorwacjapolecam.pl/jaskinia-biserujka-na-krku/
L
Lukas
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1