Skomentuj relację

Zdjęcie
Chorwacja foetusfoetus 8920
Ocena atrakcji
 
6.0
Krk to stolica wyspy o tej samej nazwie i wg mnie jeden z lepszych punktów na zakwaterowanie (dobra baza wypadkowa do zwiedzania innych miasteczek - wszędzie jest blisko). Niestety ceny najwyższe na całej wyspie. Stare miasto z wąskimi uliczkami i zabytkami robi wrażenie. Niestety życie toczy się tylko w jego dolnej części, natomiast po górnej mało kto chodzi. Na szczycie znajduje się tzw. Mały Watykan z 2 kościołami i klasztorem. Nieco niżej kolejny kościół z klasztorem i kaplica. Najważniejszy zabytek to katedra z ciekawym wnętrzem, do której włączony jest drugi kościół zamieniony na muzeum. Obok stoi zamek i kilka mało atrakcyjnych kolumn rzymskich.  Zamek widziałem otwarty tylko wieczorem (do 21.00), nie jest praktycznie w ogóle wyposażony, ale ciekawie podświetlone są elementy rzymskie, a z wieży świetny widok na katedrę. 
Z licznych knajpek polecam przy wejściu na stare miasto po prawej stronie przy murach obronnych jest wąskie przejście między murami opisane jako "secret garden". Na dziedzińcu za murami fajny mroczny klimat m.in. z sofami, a nawet łóżkami. Plaże ciągną się na długim odcinku, co sprawia, że nie ma tłoku (po sezonie). Główna plaża żwirowa położona jest na prawo od portu i posiada fantastyczny widok na stare miasto. Po lewej stronie od starego miasta mała plaża betonowa i żwirowa, a kawałek dalej malutka piaszczysta okupywana przez małe dzieci. Jeszcze dalej długi odcinek plaży kamienistej. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Główna plaża z fantastycznym widokiem na stare miasto
Kilka różnorodnych plaż
Piękne miasteczko z zabytkowym klimatem
- Wady
Mało atrakcji dla dzieci
Wysokie ceny
Wiek dziecka/i
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Zdjęcie
Zamek i kolumny rzymskie
Plac katedralny zapełniony stolikami
Uliczka starego miasta
Plaża

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.