Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Do Zadvarje dotarliśmy dużymi problemami z Omisza. Nie spodziewaliśmy się, że wodospady są położone tak daleko od naszej bazy  (nazwę Zadvarje trudno znaleźć na reklamach wodospadów). Jedzie się górskimi drogami, może powoli, ale za to widoki są super, a przy okazji można zakupić winko i rakiję (przy Jadranskiej Magistrali próżno było szukać sprzedawców).
Droga do wodospadów znajduje się przy stacji benzynowej (w 2010 roku nie była oznaczona). Jest tam prywatny ośrodek kempingowy z domkami, barem i placem do zabawy dla dzieci.
Idąc kilkadziesiąt metrów z parkingu (płatny, choć od nas nikt nie żądał zapłaty), ni stąd ni zowąd pojawia się wielka, skalista dziura, a w niej płynąca w kanionie rzeka Cetina i wodospady Gubavica (w rzeczywistości to jeden wodospad podzielony na dwa). Niestety można je podziwiać chyba tylko z góry.  W oddali po prawej stronie nad kanionem widać było jakiś most i światła w dół, więc możliwe, że  jest tam jakieś zejście, ale nie miałem czasu tego sprawdzić, bo zaczęło się ściemniać. 
Miejsce to jak i malownicza okolica są bardzo ciekawe (sam kanion robi większe wrażenie niż wodospady),  a o zmroku z pomarańczowym niebem i zarysami gór robi się bardzo klimatycznie. Nie jest to jednak atrakcja dla małego dziecka. Może się za to pobawić na placu zabaw. 
Możliwy jest dojazd wózkiem.
Przed wjazdem do Zadvarje po lewej stronie znajduje się parking z kramami z pamiątkami. Jest tam rozległy widok na okolicę i drogę, którą się przyjechało z Omisza. Wg tablicy informacyjnej mają tu  być relikty jakiejś warowni, ale nie udało mi się ich zlokalizować. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Niecodzienny widok kanionu i wodospadów
Możliwość posilenia się w barze/restauracji
- Wady
Skomplikowany dojazd
Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
wrzesień 2010
ZADVARJE - Wodospady Mała i Duża Gubavica
Kontemplacja przyrody
Oba wodospady
Widok przy wodospadach
Kanion Cetin

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 18-09-2014
We wrześniu 2014 roku zainspirowana ww relacją udałam się z Baśki Vody aby zobaczyć kanion i wodospady.Widok fantastyczny.Górą wzdłuż kanionu wiedzie dróżka, która kończy się po ok 70-100 metrach,ale ok 2-3 metry wgłąb lądu można jest dróżka którą dochodzi się do kamiennego" bunkru "i stamtąd widać,że to nie jest mostek tylko zapora wodna,z której spływa woda.Na dól chyba turystom nie uda się zejść bo chyba tam jest jakaś elektrownia.Teren jest ogrodzony.Widoki z bunkra są fantastyczne.Do tego miejsca prowadzi też chyba jakaś droga odchodząca od głownej drogi ale tego już nie zbadaliśmy.
U
Ula
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1