Skomentuj relację

Zdjęcie
Chorwacja foetusfoetus 12314
Ocena atrakcji
 
6.0
Borik to turystyczna dzielnica Zadaru. Leży z dala od centrum i droga do niej jest nieco zagmatwana, ale trafić nie jest trudno - dojazd jest dobrze oznakowany, a w nawigacji GPS wystarczy wpisać ulicę Radovana 7. 
Na końcu  drogi znajduje się wielki parking (darmowy), a morze tylko kilkadziesiąt metrów dalej.
Większość wybrzeża zajmuje port i ogrodzony ośrodek z hotelami. Wstęp na plażę wolny dla wszystkich, tylko okolice hoteli z ciekawymi basenami zamknięte. Jest ładnie, czysto, a po sezonie stosunkowo niewiele ludzi. Można znaleźć miejsce w cieniu.
Plaża żwirowa i betonowa, ale na spory odcinek wysypano piasek, więc dzieci mają tu dużo radości. Jest kilka punktów gastronomicznych i sprzedawców lodów. Ośrodek ciągnie się kilkaset metrów, z jednej strony kończy się dużym cyplem z trochę dzikim i odludnym terenem,  a z drugiej strony wyjściem do drogi. Dalej jest kolejny odcinek plaży, choć trochę innego rodzaju. Nie wiem czy to już sąsiednia miejscowość czy tylko przedmieścia Zadaru, ale z turystycznego kotła przenosimy się do małego, sennego, nadmorskiego miasteczka z mariną, plażą i kilkoma rzędami ładnych domków. Drogą co jakieś 10 minut przejeżdża samochód, w oddali słychać dalmacką muzykę, a nieliczni plażowicze opalają się rozłożeni co ok. 20 metrów przy bulwarze. 
Ogólnie więc okolica bardzo fajna i można sobie wybrać plażę odpowiednią  dla siebie.  
Droga powrotna z Borika do autostrady nawet po sezonie obfituje w przydrożnych sprzedawców w wielkich kramach. Można więc bez problemu zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju "produkty regionalne". 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Czysta, ciepła woda
Odcinek plaży z piaskiem
Różnorodność plaż
Dobre zaplecze
Po drodze dużo ulicznych sprzedawców
- Wady
Brak placu zabaw (są pewnie tylko na terenie hotelowym)
Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
wrzesień 2010
Zdjęcie
Widok na Adriatyk z Borika
Bardziej dzika część plaży, bez betonu
Bulwar nadmorski przy plaży
Zdjęcie
ZADAR - BORIK - Plaża

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 16-05-2016
polecam Zadar! w tamtym roku wybrałam się do Chorwacji z www.startholidays.pl na wakacyjny wyjazd z chłopakiem. było świetnie - cudna pogoda, ciekawe atrakcje, pyszne i NIEDROGIE jedzenie oraz noclegi - na pewno wrócimy tam jeszcze nie raz:)
E
Ewelaa00
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1