Skomentuj relację

Kościół św. Donata
Chorwacja
foetus
foetus
7214
Ocena atrakcji
 
3.0
Punat  odwiedziliśmy bez entuzjazmu, bo przewodniki nie opisują go jako miejscowości zbyt interesującej.  Tak w rzeczywistości jest - miasto z dużym portem, dlatego jest mekką żeglarzy, bez klimatu i zabytków. W jednej z uliczek darmowa galeria ze współczesnymi bohomazami i XVIII-wiecznym kołem młyńskim do oliwek. Plaże kamienista i żwirowa znajdują się kawałek od starówki, przy nowszej części Punatu. Tam też cypel  z latarnią morską. Nie podobało nam się, więc nie zagłębialiśmy się w te rejony. Generalnie najciekawsze miejsca leżą na  uboczu. Pierwsze to wyspa Kosljun z klasztorem franciszkańskim, na którą można się dostać wodną taksówką. Nam niestety nie wystarczyło już  czasu aby  niej skorzystać, ale mój przewodnik nie wspominał o tej budowli, więc być może nie jest wielką atrakcją. 
Drugie miejsce to niezwykły kamienny kościół z IX wieku. Stoi on w przysiółku Punat - Sv. Donat, tuż przy skrzyżowaniu dróg. Świątynia wygląda jak kamienne igloo. Powinna być otwarta, ale w po sezonie nikogo nie zastaliśmy, zawsze można jednak popatrzeć przez kratę. Obok jest piaszczysta plaża z boiskiem do siatkówki. Zaletą jest bardzo ciepła woda, dobre miejsce dla dzieci, ale że jest to zatoka z małym dostępem do otwartego morza, woda stoi - praktycznie nie ma fal. Można czuć się jak nad jeziorem, a nie Adriatykiem. Kawałek dalej znajduje się zbudowany na wodzie budynek z wyciągiem dla nart wodnych i  dyskoteką. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Wszystkie rodzaje plaż
Niecodzienna świątynia z IX wieku
- Wady
Miasto bez klimatu
Przy plaży piaszczstej brak poczucia, że jest się nad morzem
Wiek dziecka/i
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Kościół św. Donata
Foto: Suradnik Vitek [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], Wikimedia

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.