Skomentuj relację

Zdjęcie
Chorwacja
foetus
foetus
15763
Ocena atrakcji
 
5.0
W Omiszu można wykupić 3 wycieczki wodne: spływ po Cetinie (rafting), rejsik kanionem do pobliskiej wsi Radmanove Mlinice lub  rejs na wyspę Brać. 
Będąc z małym dzieckiem wspólny rafting odpada, pozostaje więc rejs. My wybraliśmy krótszy czyli kanionem Cetiny. Odbywa się na małej lub większej łodzi, w zależności od ilości chętnych. Cena  także  zależy od tego ile biletów się kupi. Dla 2 osób wynosiła 160 kun, dziecko gratis. Na łódź można było nawet zabrać wózek.
Rejs tam i z powrotem  trwa ponad 2 godziny, z tego 40 minut postoju w Radmanovych Mlinicach. Płynie się kanionem, więc widoczki są całkiem fajne, dziecko było bardzo zaciekawione, nie przeszkadzał mu nawet wyjący silnik łodzi. 
Celem rejsu jest coś w rodzaju dużego gospodarstwa agroturystycznego z restauracją, placami do gier i zabaw oraz plażą. Można popatrzeć na uczestników raftingu, bo tu właśnie jest koniec spływu.
Najciekawszy jest jednak fakt, że  w tym miejscu kręcono filmy z serii Winnetou! Akurat na drugi dzień po powrocie z Chorwacji leciał w polskiej telewizji Winnetou i faktycznie wyglądało to znajomo, choć nie do końca. Minęło już jednak ponad 40 lat...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
- ładne widoki
- rzadka atrakcja dla dziecka, aby płynąć łodzią w takiej scenerii
- plenery z Winnetou
- Wady
- hałas silnika na łodzi
Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
wrzesień 2010
Zdjęcie
Cetina
Widok na zamek w Omiszu z łodzi
Widoki na rejsie
Widoki na rejsie
Rafting na Cetinie w Radmanovych Mlinicach

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.