Skomentuj relację

Ocena atrakcji 

6.0
Stara Baśka urzekła mnie wspaniałymi krajobrazami i spokojem. Pod wieloma względami to przeciwieństwo Baśki. Mało ludzi, dzikie tereny, długie wybrzeże i urocze zatoczki. Droga w miasteczku bardzo wąska, ale wcale nie tak niebezpieczna jak piszą niektórzy. Kończy się płatnym parkingiem w  małym porcie. Miłe jest, że parkingowy zna Polskę (był w Zakopanym), więc nie wziął dopłaty za przedłużony postój. Tuż obok niewielka plaża żwirowa, ale wystarczająco duża by we wrześniu było pełno miejsca. Woda bardzo czysta i błękitna ale zimna, wręcz lodowata. Idąc w lewo po kamieniach widać zatoczki, nad które można zejść i w samotności plażować. Nad parkingiem fajna knajpka z pięknym widokiem. Nad plażą przyjemna pizzeria. Bardzo ładne zatoki są też na początku miejscowości, ludzie stają tam autami przy drodze i schodzą w dół po stromym stoku, ale to z małym dzieckiem odpada. Ogólnie super miejsce, choć wg mnie raczej nie na dłuższy pobyt.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Miejsce na spokojny wypoczynek
Piękne widoki
Liczne zatoczki, po sezonie często bezludne
- Wady
Mało atrakcji
Wiek dziecka(i)
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Plaża przy parkingu, na górze pizzeria
Zatoka w okolicy głównej plaży
Port
Widoczek z plaży
Widok na Starą Baśkę z drogi

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

rezultatów: 7, wyświetlane 1 - 7
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 22-02-2012
Witam. Poważnie zimna woda? wybierałem się tam w połowie sierpnia ale chyba odpuszcze w takim razie.
P
phobos1977
Dodano: 23-02-2012
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Tak, ale poszukaj jeszcze opinii innych osób znających Starą Baśkę. Może my trafiliśmy na zły okres, np. jakiś prąd morski przywiódł tę lodowatą wodę. No i pamiętaj, że to był wrzesień...
F
foetus
Dodano: 23-02-2012

Dzięki za odp. Szukałem właśnie ale nikt nic nie pisze o tym. a w jakiej części września byłeś? Ciekaw jestem czy w Basce też wtedy była zimna woda. to w lini prostej około 5km ale woda jednak troche inna.
P
phobos1977
Dodano: 24-02-2012

To był pierwszy tydzień września. Relacja z Baśki jest w serwisie. Woda tam też był zimna, ale nie aż tak, w porównaniu do Stare Baski całkiem znośna. Generalnie na całym Krk od strony otwartego morza, Adriatyk był wtedy zimny. Pamiętam, że nasz gospodarz mówił o burzach i sztormach, które czasem objawiały się na lądzie w porywach mocnego wiatru.
F
foetus
Dodano: 24-02-2012

Masz jakieś namiary na apartament w starej baśce? w necie można ze dwa znaleść. reszta przez agencje.
P
phobos1977
Dodano: 27-02-2012

Nie, mieszkałem w Krk.
F
foetus
Dodano: 01-10-2018
Warto przeczytać tą relację, która opisuje i wyjaśnia wiele. Nawet tą zimną wodę ; )

https://lasti.pl/wakacje-w-starej-basce/
B
Bartek
rezultatów: 7, wyświetlane 1 - 7