Skomentuj relację

Ocena atrakcji 
 
5.0
Wg mnie bardzo niedoceniana miejscowość -  interesująca zabudowa, dużo roślinności, a urokliwe uliczki nie ustępują Vrbnikowi. Znakomite miejsce na spędzenie ostatnich kilku godzin przed powrotem do domu z wyspy Krk, bo leży niedaleko mostu łączącego ją z lądem. 
Centrum stanowi przyjemny plac z 2 knajpkami i ciekawym romańskim kościołem z dzwonnicą. Miasto położone jest wysoko na brzegiem morza, tak więc mamy szeroki widok na Adriatyk, Rijekę i niestety na rafinerię, która trochę szpeci  krajobraz. Do plaży trzeba zejść kawałek w dół, można też podjechać autem wg znaków na drodze do bezpłatnego parkingu. Po drodze mijamy szlak (w lewo) do wzgórza z reliktami zamku (na drogowskazie jest napis "fortica" albo jakoś podobnie). Trzeba przejść ok. 300 metrów, przekraczając dwie furtki, które mogą być zamknięte. Niestety pozostałości  warowni są bardzo nikłe, a widok na Adriatyk częściowo przysłaniają coraz wyższe drzewa.
Wracając do plaży, przy parkingu jest piaszczysta zatoczka, idealna dla dzieci. Nie widać stąd też rafinerii, lecz  malownicze pasma górskie w  oddali, a woda jak na Krk bardzo ciepła. Naokoło jest plaża betonowa, kamienista i żwirowa z kilkoma knajpkami. Ceny były tu najniższe na całej wyspie Krk, ale towarzystwo nie za ciekawe - sami emeryci. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Piaszczysta zatoczka idealna dla dzieci
Ładne krajobrazy z miasta i plaży
- Wady
Miejscowość mało turystyczna w porówaniu do innych na wyspie Krk
Wiek dziecka/i
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Plaża w piaszczystej zatoce
Widok z zamku o zmroku
Widok z plaży na góry w oddali
om6666
Główny plac starówki

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.