Skomentuj relację

Chorwacja
foetus
foetus
7769
Ocena atrakcji
 
5.0
Miasto, którym zachwyca się w sieci sporo osób i chyba miałem zbyt duże oczekiwania, bo na kolana mnie nie rzuciło. Owszem labirynty wąskich uliczek super, ale jedynymi ciekawymi zabytkami jest tu piętnastowieczny kościół NMP z renesansową dzwonnicą i mur obronny z basztą, wygladający na zrekonstruowany w całości. Przewodnik Bezdroży mówi o ruinach twierdzy, ale nie udało mi się jej znaleźć, nie ma jej nawet na planie miasta przy głównym parkingu, więc to pewnie jakaś pomyłka. 
Będąc przy kościele można zrobić błąd kierując się w prawo w stronę punktu widokowego na morze, a dalej do drugiego kościoła. Jednak z tego miejsca koniecznie należy zejść w lewo schodami w dół przez arkadę i wąskimi przejściami dostać się do miejsca z pięknymi widokiem na zatokę, port i małą plażę. To najciekawsza część miasta. 
Generalnie  jest tu kilka fajnych punktów widokowych na Adriatyk, a sam Vrbnik prezentuje się najlepiej, gdy będąc na wzniesieniu z drogi wyjazdowej skręcimy w prawo. Można tu pstryknąc fajne zdjęcia. Miasto wydaje się trochę senne,  knajpek jest może ze 3, nie ma atrakcji dla dzieci poza małą plażą. 
Vrbnik słynie z wytrawnego białego wina Zlahtina, więc koniecznie należy się w niego zaopatrzyć. Ja najtańsze znalazłem idąc z parkingu do starego miasta, po lewej stronie, mijamy kioski z owocami i przed pierwszą kamienicą zobaczymy wystawiony stolik z butelkami (20 kn za 1 litr). W sezonie prawdopodobnie jest dużo więcej punktów sprzedaży, bo w różnych częściach miasta stały bezczynnie beczki, służące pewnie do wystawienia wina. 

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Labirynty wąskich uliczek
Punkty widokowe na Adriatyk
- Wady
Miejsce ciekawe tylko na krótki pobyt, pozostając dłużej można się zanudzić
Wiek dziecka/i
1 rok
Data pobytu
wrzesień 2009
Panorama miasta z bocznej drogi
Jedna z kwater wysoko nad  Adriatykiem
Uliczki starego miasta
Uliczki starego miasta
Uliczka w mieście

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.