Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.5
Bazylika znajduje się w centrum miasta, jest więc trochę oddalona od dzielnicy turystycznej (nadmorskiej). Podjeżdżając autem trzeba być przygotowanym na szukanie miejsca parkingowego, o które w Kołobrzegu ciężko, mimo płatnej strefy.
Do zwiedzania jest sam kościół oraz odpłatnie wieża. Bazylika to okazała średniowieczna budowla, który ucieszy każdego miłośnika zabytków. Wewnątrz jest parę unikalnych rzeczy jak zakrzywienie kolumn i rzadkie wyposażenie typu gotycki kandelabr przypominający wielki żydowski świecznik (choć nim nie jest), o czym można przeczytać na tabliczkach informacyjnych, ale jeśli nie zwiedzamy z przewodnikiem, lepiej wcześniej zaznajomić się z historią i opisem obiektu.
W wieży mieści się Muzeum Diecezjalne. Na górę można się dostać windą lub schodami. Do zwiedzania są dwie kondygnacje, z tego najwyższa to punkt widokowy. Możemy z niego oglądać Kołobrzeg, choć tylko przez szyby. Widok nie jest porywający - zabudowa miejska z blokowiskami, ale przynajmniej na horyzoncie widać Bałtyk.
Niżej jest kondygnacja ekspozycyjna. Wysoka, złożona z kilku pomieszczeń, bo wieża bazyliki także jest niezwykła. To połączenie 2 wież i co tworzy bryłę naprawdę pokaźnych rozmiarów. Surowe ceglane mury, gotyckie okna i łukowe przejścia robią klimat. Widać możliwości na ciekawe zagospodarowanie, ale podczas naszej wizyty było praktycznie pusto, stały jedynie plansze z fotografiami katedry i miejscowego biskupa A. Jeża. To powinno zostać poprawione.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 i 10 lat
Data pobytu
czerwiec 2018
Wieża katedralna
Krzywe kolumny bazyliki
Wystawa w wieży
Taras widokowy w wieży
Widok z wieży na Kołobrzeg
Wnętrze ze słynnym kandelabrem

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.