Skomentuj relację

KOŁOBRZEG - Latarnia morska
Zachodniopomorskie
foetus
foetus
361
Ocena atrakcji
 
6.0
Latarnia inna niż wszystkie, usadowiona na potężnych ceglanych murach starej fortyfikacji. Wzniesienie ją otaczające to dawny bastion. Militarny charakter obiektu podkreślają armaty na murach oraz wystające z okien działa. Bezwzględnie jedna z najciekawszych latarni w kraj!
Nie jest jednak bardzo wysoka, wejście nie wymaga więc wielkiego wysiłku. Schody na górę są metalowe, co również jest rzadkie. Usytuowanie przy ujściu Parsęty sprawia, że widok w każdą stronę jest fantastyczny. Z tarasu można podziwiać plażę, promenadę, port, falochrony, miasto i molo w oddali.
W wakacje jest otwarta do późna, co pozwala obserwować z niej zachód słońca.
Podobno w latarni funkcjonuje część wystawowa, ale nic takiego nie zauważyliśmy. Natomiast w dole, w części fortecznej mieści się ciekawe Muzeum Minerałów. Przed wejściem stoi też jakaś zabytkowa maszyna z pokrętłami, którą upodobała sobie do zabawy nasza córka.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 i 10 lat
Data pobytu
czerwiec 2018
KOŁOBRZEG - Latarnia morska
Pamiątkowa tablica
Wejście do portu
Widok z falochronu
Plaża i promenada
Zbliżenie na początek falochronu

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.