Skomentuj relację

KOŁOBRZEG - Skansen Morski
Zachodniopomorskie foetusfoetus 1403
Ocena atrakcji
 
6.0
Skansen morski położony jest z dala od centrum turystycznego. Wybierając się na spacer można przy okazji po drodze zobaczyć kołobrzeską marinę. Jadąc autem nie powinno być problemu z parkowaniem, bo tuż obok jest plac z targiem rybnym.
Główna atrakcja skansenu to 2 okręty wojenne i chociaż nie stoją one na wodzie jak ORP Błyskawica w Gdyni, wydają się znacznie mniejsze i nie tak nowoczesne to wg mnie są ciekawsze. Udostępniono je bowiem prawie w całości. Można wszystkiego dotykać, wszędzie chodzić - do kajut, maszynowni, sterowni, na stanowiska bojowe, dowodzenia, nawigacyjne itp. Jedyny minus to brak szerszych opisów wnętrz, podawane gdzieniegdzie nazwy pomieszczeń to za mało, no i może przydałby się jakiś ładniejszy widok z pokładów okrętów. Ogólnie jednak miejsce jest super.
Przy statkach eksponowany jest sprzęt i uzbrojenie marynarki wojennej, np. miny, torpedy, wyrzutnie rakiet, armaty morskie. Większość z tabliczkami informacyjnymi 2 językach, bez zarzutu. Można więc z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez tego rodzaju wojsko.
Przy muzeum warto zerknąć na zarastającą roślinnością starą fortyfikację - Redutę solną, podobny obiekt - Reduta Bagienna, stoi przy marinie, z tym że ta została poddana niedawno renowacji.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 i 10 lat
Data pobytu
czerwiec 2018
KOŁOBRZEG - Skansen Morski
KOŁOBRZEG - Skansen Morski
Świetlica
Sterownia
Miny morskie
Maszynownia
ORP Fala

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.