Skomentuj relację

Ocena atrakcji 
 
6.0
Wydaje mi się, że w tematyce ogrodów w Polsce nic nie może równać się z ogrodami tematycznymi w Dobrzycy i tak będzie przez wiele następnych lat, jeśli nie dekad.  Ponad 20 różnych koncepcji ogrodniczych w jednym miejscu,  na wcale nie tak dużym obszarze  i wszystko świetnie się  ze sobą komponuje. Mimo bogactwa stylów,  ozdób i różnych elementów nie ma ani krzty sztuczności, przesady, widać dobry smak i  ogromną dbałość o każdy szczegół.
Podziwiając wielobarwne kwiaty i krzewy ułożone w  fantazyjne wzory i kształty, spacerujemy ścieżkami pośród stawów, kanałów, sadzawek, skał - czujemy się po prostu jak w bajce! Jest mostek, pergola, rzeźby, a także elementy humorystyczne, np. żabia orkiestra. Wiele rzeczy nie jest od razu widocznych,  między roślinami  można wypatrzyć   sztuczne grzyby, owady, krasnale czy wiszące na gałęziach aniołki. 
Każdy metr kwadratowy został tu przemyślany i zaplanowany, i dlatego niestety są pewne ograniczenia, przez które  nie da się nazwać to miejsce  w pełni przyjazne rodzinnej turystyce. Nie można wjechać  z wózkiem (każdym, nawet inwalidzkim!), ponieważ wg właścicieli  koła  mogłyby dokonać zniszczeń, są też  ostrzeżenia  przed odpowiedzialnością finansową za wszelkie szkody, wyrządzone np. przez dzieci.  
Zwiedzający absolutnie nie są jednak traktowani jak intruzi, co można odczuć  w podobnych miejscach, a zwłaszcza polskich muzeach. Nikt nas nie obserwował, przy alejkach rozstawiono  infrastrukturę do odpoczynku: ławki, leżaki, a nawet hamak! Szkoda, że tylko 1, bo syn musiał stać do niego w kolejce.  Można więc spokojnie spędzić tu dłuższy czas.
Do dyspozycji jest bar, ale powinien on być lepiej zorganizowany. Jest stosunkowo niewielki, menu skromne, a i tak kilka dań z niego nie było dostępnych.  
Przy parkingu znajduje się jeszcze duży sklep ogrodniczy z szeroką gamą roślin i artykułów dekoracyjnych oraz mały plac zabaw.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 25-07-2016
Zdecydowanie polecam ogrody Hortulus w Dobrzycy każdemu! W tym roku zdecydowaliśmy się po raz kolejny odwiedzić ogrody. Nasze serca podbiły nowy ogród Spectabilis! Kompleks nowy, jak mówi informator udostępniony od 2014 r. A w nim cała masa ciekawostek. Już przy wejściu nasz serce zdobywa koło psychodeliczne w brzozowym lasku - fajna zabawa z iluzjom, następnie kilka informacji od przodków z kalendarza celtyckiego, później zdobyliśmy energię z kamiennego kręgu i na koniec najlepsze - gra z bogami w labiryncie. To wszystko w otoczeniu przepięknych rabat, kolorowych kwiatów i elementów małej architektury. Ogród inny niż wszystkie, bo zachwyca nie tylko bogatą roślinnością, ale całą masą atrakcji dla dużych i małych! Można się w nim spokojnie zrelaksować lub aktywnie zabawić. Na wycieczkę do Hortulusa najlepiej zarezerwować sobie cały dzień, bo jest tam co robić!
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1