Skomentuj relację

Ocena atrakcji 

3.0
Trzęsacz  poza ruinami kościoła i nowym tarasem widokowym ma niewiele atrakcji, więc mimo niezbyt zachęcającej ceny biletów postanowiliśmy pójść do muzeum. Zwiedziłam go przed laty, ale niewiele pamiętałam, a teraz dodatkowo byłam z dzieckiem i trzeba było jakoś zapełnić czas.
Muzeum jest niewielkie. Reklamuje się jako muzeum 15 południka, ale oprócz treści z nim związanych,  można się dowiedzieć nieco o samym Trzęsaczu oraz przede wszystkim o słynnym kościele na klifie. Składa się z dwóch sal, w których wyświetlane są projekcje i wiszą fotografie.  
Zawiedzie się ten, kogo przyciągnęła reklamowana multimedialność muzeum. Sprowadza się to jedynie do podświetlania pewnych elementów w zaciemnionej sali podczas odczytu lektora, obracającego się modelu kościoła czy wyświetlania slajdów. Dla syna najciekawsza była legenda o syrenie tłumacząca zniszczenie kościoła, warto jej wysłuchać. Ale już opowieści o zabezpieczaniu ruin tego kościoła  nużące dla osób, które nie lubują się w technicznych sprawach. 
Ogólnie dobrze, że muzeum jest, bo w tak małej miejscowości, gdy nad morzem szaleje wiatr,  trudno znaleźć dziecku coś ciekawego. Same ruiny są średnio ciekawe, tym bardziej, że ogląda się je z odległości. Wizyta w muzeum na pewno przybliżyła temat i jest szansa, że będzie o tym zabytku pamiętał dłużej niż jeden dzień. Tylko czy 20-minutowe zwiedzanie warte jest swojej ceny (10 + 8 zł)? Moim zdaniem niezbyt i sprawy nie ratuje nawet otrzymywany na końcu imienny dyplom za zdobycie południka. 
Pochwalić mogę za to bardzo dobrą kawę serwowaną w kawiarni muzealnej.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
- ciekawa legenda o kościele
- wśród małej ilości atrakcji każda się liczy
- Wady
- cena
- ograniczone zasoby i treści - brak samodzielnego zwiedzania, wszystko opiera się na słuchaniu lektora i oglądaniu wyszczególnionych elementów
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Ina

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.