Skomentuj relację

Zachodniopomorskie foetusfoetus 10407
Ocena atrakcji 
 
3.0
DinoPark we Wrzosowie ma dobrą lokalizację, blisko tu z kilku popularnych miejscowości nadmorskich, jednak podczas naszej wizyty turystów było bardzo mało. Ucieszyliśmy się, bo nie lubimy tłoku, choć był to oczywisty znak, że poziom atrakcyjności obiektu nie jest najlepszy.
Cena biletów od początku wydawała się za wysoka, ale oprócz ścieżki z dinozaurami były wymienione  safari, wystawa minerałów, plac zabaw z dmuchańcami, park linowy więc liczyliśmy, że jednak miło spędzimy tu dłuższy czas.
Ścieżka edukacyjna nie odbiega niczym od standardu - zero oryginalności. Na plus można wymienić brak ogrodzenia - do dinozaurów można podchodzić i je dotykać oraz umieszczenie oprócz gadów także ludzi pierwotnych i mamuta. Największy minus to liczba dinozaurów - jest ich tak mało, że ścieżkę przechodzi się w 10 minut, brak tez ciekawych aranżacji. Kilkanaście figur (nie liczyłem, ale jest ich maks. 20) to trochę  mało jak na szumną nazwą Bałtycki Park Dinozaurów. Dobrze, ze przynajmniej wybrano ciekawe gatunki z wielkim diplodokiem na czele.
Druga atrakcja to  Safari, które okazało się po prostu zwykłym minizoo, które obecnie powstają na pęczki. Klatki z ptakami, jeleniowate, owce, kozy, strusie i coś tam jeszcze. W większości wszystko pochowane, tylko strusie stały przy ogrodzeniu, więc syn miał trochę radochy z ich karmienia. Rzekomo są tu "dzikie i rzadkie" gatunki jak np. kangur, ale nic takiego nie widzieliśmy, ani nie było opisane. Robotnicy stawiali akurat jakieś konstrukcje, może więc po naszej wizycie pojawiło się coś nowego.
Dalej poszliśmy do parku rozrywki. Składa się on kilku atrakcji, ale trzeba za nie dodatkowo płacić. Podobały mi się tu 2 trasy linowe. Jedna jest łatwa dla maluchów, całkiem sporych rozmiarów i tu syn zabawił na dłużej. Nie pamiętam dokładnie kosztów, ale żeton za ok. 7-8 zł pozwalał na przejście trasy 2-3 razy. Poza tym jest tu standardowa ciuchcia, kule wodne, quady, salon gier i bungee. Obok jest piaskownica z wielkim szkieletem dinozaura do zabawy w paleontologa, który jest dla mnie zwykle testem   poziomu obsługi parku. Niestety, jak to często bywa, ludzie z obsługi są mili, ale nie mogą zrozumieć prostego faktu, że zabawa polega  na ODKOPYWANIU szkieletu. Gdy cały dinozaur jest odkryty, żadne dziecko nie ma ochoty się tu bawić. 
Sytuację uratował plac zabaw z dmuchańcami i huśtawkami. Jest to wliczone w cenę biletu, więc dzieciaki mogły sobie poskakać do woli. Tutaj zresztą skupia się największa grupa odwiedzających, bo maluchy lgną do takich atrakcji.
Park posiada małą gastronomię, całkiem smaczną oraz wystawę minerałów i skamielin na wolnym powietrzu. Jest sporo eksponatów, niektóre naprawdę ciekawe, niestety rzuca się w oczy  niechlujstwo w przygotowaniu.  Część eksponatów nie miała podpisów, a przy innych nabazgrano je długopisem na brudnych karteluszkach, tak że nie dało się tego nawet odczytać! 
Tak więc można we Wrzosowie coś zobaczyć i trochę się zabawić, ale niestety jest to park gdzie opłaty górują nad atrakcjami, a dodatkowo z turystów próbuje się robić idiotów. Po wejściu na stronę  WWW parku uświadomiono mi, że nie tylko nie przepłaciliśmy, ale jeszcze skorzystaliśmy z super promocji! Cytat: "W tym sezonie przygotowaliśmy dla Państwa szczególną ofertę. Kupując bilet do Bałtyckiego Parku Dinozaurów, bilet do Safari Park Wrzosowo otrzymują Państwo GRATIS!".
Śmiechu warte! Wydaliśmy tu ponad 60 zł, a zobaczyliśmy ze 20 prehistorycznych makiet, 2 żywe strusie, kozy i trochę ciekawych minerałów. Syn pobawił się  w parku linowym i na dmuchańcach. Warto zestawić to np. z Łebą, gdzie za taką samą kwotę i bez żadnej promocji bawilibyśmy się w kilka razy większym i niesamowicie urządzonym  dinoparku,  który rok wcześniej opuściliśmy po wielu godzinach tylko dlatego, że  dziecko nie miało już siły  ruszać się od nadmiaru atrakcji...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Dmuchańce
Wielki diplodok
Park linowy dla maluchów
Ścieżka edukacyjna

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 05-07-2018
Miejsce zupełnie nie przemyślane. Figury dinozaurów ustawione na płaskim terenie, bez aranżacji przez to bardzo nudne. Jedyna atrakcją są żywe zwierzęta, ale bez przesady. Na terenie są dodatkowe atrakcje w postaci np. trasy linowej dla dzieci niestety dodatkowo płatne... Bez komentarza. Nie polecam wizyty za drogo, a nic ciekawego - pieniędzy w złym stylu...
A
Aśka
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1