Skomentuj relację

Zachodniopomorskie foetusfoetus 4566
Ocena atrakcji 
 
4.0
Doceniony nawet przez zagranicznych przyrodników, punkt widokowy Zielonka znajduje się we wsi Lubin, niedaleko kościoła. Obecnie wyrósł mu konkurent w postaci prywatnego punktu widokowego Grodzisko. Można je ze sobą pomylić, bo  położone są blisko siebie i do obu prowadzą drogowskazy na "punkt widokowy".
Zielonka leży nieco dalej,  ale jadąc autem warto  zatrzymać się przy kościele (na trawiastym placu), aby uniknąć płacenia za parking. Do przejścia jest tylko  100 m więcej. Z oficjalnego parkingu krótka droga prowadzi przez las, głównie po schodach, więc z wózkiem nie wejdziemy.
Widok z góry robi wrażenie, ale na zdjęciach wygląda jednak lepiej niż w rzeczywistości. Owszem, mamy wszystko na raz: wsteczną deltę Świny, wyspy, morze, zalew, jezioro, most karsiborski, ale poza Świną wszystko jest w tak dużym oddaleniu, że ledwo widoczne  (lornetka jest konieczna). Przyroda także robi swoje i powoli  zaczyna przysłaniać widok, dobrze że chociaż  postawiono ławkę, więc można stanąć wyżej. Syna musiałem  trzymać na barana aby coś zobaczył. 
W sumie miejsce jest fajne, ale mieliśmy zbyt duże oczekiwania i nieco  się rozczarowaliśmy. Na Grodzisku widok był wg mnie ciekawszy, no i można było usiąść przy kawce.
Na Zielonce, oprócz ławki, Woliński Park Narodowy postawił tylko jedną tablicę informacyjną i małą, zarośnięta już wiatę. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Zbliżenie na Świnę, w oddali Zalew Szczeciński
Wejście na Zielonkę
Droga na górę
Widok z Zielonki

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.