Skomentuj relację

Zdjęcie
Zachodniopomorskie foetusfoetus 5511
Ocena atrakcji
 
4.0
Wieża zamkowa w Golczewie to dobra atrakcja na krótki przystanek w drodze nad morze lub z powrotem. Znajduje się  tuż przy drodze, na zadrzewionym wzniesieniu (parking bezpłatny).
Okolica jest całkiem ładna, sporo tu zieleni i wody, głównie stawów rybnych. Taras widokowy na wieży spełnia więc swoją rolę. Poza krajobrazem można poobserwować ciekawe ptactwo, np. podczas naszego pobytu dookoła szybowały dwa bociany. W oddali widać też kąpielisko. Natomiast teren zamku z góry nie jest interesujący, bo stanowi go pusty plac, nikłe resztki murów można jeszcze zobaczyć tylko na zboczu wzniesienia. 
Sama wieża nie zawiera żadnej ekspozycji, wnętrze wypełnione jest żelaznym stelażem, na którym  ułożone są schody. Po zejściu z wieży można jeszcze obejść wzniesienie zamkowe po ścieżce wzdłuż wciąż nawodnionej fosy. Rosną tam stare drzewa uznane za pomniki przyrody.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Zdjęcie
Wnętrze baszty
Widok z baszty
Widok na wzgórze zamkowe

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.