Skomentuj relację

Ocena atrakcji 
 
4.0
Wzgórze Gosań jest dobrze oznaczone przy drodze, posiada nawet dwa parkingi. Po ok. 10 minutach  wędrówki przez las jesteśmy na miejscu.  Pod koniec jest dosyć strome podejście po stopniach, więc rower czy wózek trzeba wnosić.
Z klifu rozciąga się ładna panorama morza od zachodu ograniczona nabrzeżem wyspy Wolin z portem w Świnoujściu. Widoczna jest też plaża  w Międzyzdrojach, częściowo przysłonięta przez drzewa. 
Bałtyk był akurat  spokojny, fale minimalne, więc widok mieliśmy raczej monotonny, ale był to dla nas przyjemny przystanek na drodze do Świnoujścia.
Na Gosaniu są też  atrakcje militarne w postaci wieży obserwacyjnej, która za parę lat może osunąć się do morza, bo jest już bardzo blisko urwiska oraz bunkrów ukrytych w krzakach (na lewo od wieży). Wieża nie ma schodów, a bunkry mają zablokowane wejścia. Podobno przy brzegu widać zatopiony statek niemiecki, ale jego wypatrzenie było dla nas zbyt trudne. Poza tym jest tu wiata i tablice informacyjne Wolińskiego Parku Narodowego, które z jakiegoś  powodu nie zawierają żadnej wzmianki o bunkrach i wieży.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Widok z fragmentem plaży
Droga na wzgórze
Widok na wschód z wieżą wojskową

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.