Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Mam wątpliwości czy ostatnia modernizacja Trzęsacza wyszła miejscowości na dobre. Dawne zdjęcia ukazujące romantyczne ruiny na skraju klifu nad Bałtykiem to już przeszłość. Zdaje sobie sprawę, iż koniecznością było zabezpieczenie budowli, ale zrobiono to w okropny sposób - ingerencja  w naturalny krajobraz wg mnie zaszła za daleko. W dolnej części położono schodkowate warstwy kamieni w siatkach, a w górnej stok obłożono czarno-szarym brezentem czy czymś podobnym. Czemu to wszytko nie zostało ukryte? 
Dodatkowo przy ruinach powstała wielka stalowa konstrukcja - taras widokowy. Pasuje on do zachowanej gotyckiej ściany kościółka jak wół do karety, ale niewątpliwie stanowi sporą atrakcję turystyczną. Widok z niego jest świetny, ale tłumy ludzi i mocny wiatr nie pozwoliły nam zbyt długo napawać wzrok nadmorskim krajobrazem. Nie wiem czy tu zawsze tak jest, ale gdy byliśmy w 2008  r.  było identycznie - nad morzem wichura, na deptaku prawie bezwietrznie. Taras jest dwupoziomowy i schodząc po schodach na plażę można też popatrzeć na okolicę z niższej wysokości, widok również ciekawy, a jest o wiele spokojniej. 
Resztki kościoła można oczywiście oglądać też z klifu, ale tylko zza siatki. Zniekształcono naturalne wzniesienie i teraz tuż przed ruinami mamy betonowe schody i kostkę brukową, która otacza jakieś wiekowe drzewo.  Zdecydowanie za dużo tu  sztuczności.
Historia kościoła, a także dane o platformie widokowej są dobrze przedstawione na tablicach informacyjnych. Dla maluchów (oprócz straganów z zabawkami na deptaku)   rozłożona jest na plaży dmuchana trampolina. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
ładny widok z tarasu
unikatowe gotyckie ruiny na klifie
- Wady
tłumy ludzi
ruiny wyglądają sztucznie - zabezpieczenia zbyt widoczne, za dużo betonu

Wiek dziecka/i
5 lata
Data pobytu
lipiec 2013
Zdjęcie
Schodki w tarasie widokowym
Widok z plaży na taras
Widok na zachód
Widok na wybrzeże i ruiny z tarasu

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 13-08-2015
Bardzo dobrze Pan to ujął. Remont wykonany po inżyniersku, pewnie solidnie, ale bez gustu i miejsce straciło swój urok. Salowa konstrukcja punktu widokowego dobiła miejsce.
M
marcar
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1