Skomentuj relację

main
Zachodniopomorskie foetusfoetus 6206
Ocena atrakcji 
 
4.0
Położenie latarni morskiej w Jarosławcu w  najwyższym punkcie popularnej ulicy turystycznej powoduje. że jest dobrze widoczna w całej miejscowości, więc nocując tu można  zaobserwować jak działa, szczególnie że jej reflektory są ruchome. Widok obracającego się promienia świetlnego jest efektowny, niestety może być trudno pokazać to maluchom  z powodu późnej pory. Wiadomo że noc zapada nad morzem bardzo późno i nasz syn za każdym razem już od dawna spał. Przy zwiedzaniu latarni można jednak zobaczyć przez szybę obrotowy panel z reflektorami, co jest chyba  rzadkością. 
Jarosławiecka latarnia to ceglana wieża.  Wchodzi się na nią wąskim korytarzem ze schodami, niczym na zamkową basztę. Ściany są nieotynkowane, miejscami posiadają  zamurowane okna. Z góry widok oczywiście rozległy i o tyle interesujący, że różnorodny, ale tchu nie zapiera. Na pierwszym planie jest nieciekawa zabudowa Jarosławca, dopiero dalej  Bałtyk, nie zobaczymy więc brzegu, plaży i fal. Po wschodzie i zachodzie widać dwa jeziora leśnym otoczeniu: Wicko i Kopań. Na południu domy, pola, lasy i wiatraki.
Można było wszystko spokojnie pooglądać i sfotografować, bo turystów bardzo mało. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
widok na różnorodne krajobrazy
obrotowe reflektory, które można zobaczyć
- Wady
główny widok jest na miasto, a na wybrzeże i Bałtyk słaby
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
main
Reflektory latarni
Widok na Bałtyk
Centrum Jarosławca
Widok na jezioro Wicko i Bałtyk

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.