Skomentuj relację

Ocena atrakcji 
 
4.0
Ogrodzony teren wojskowy spotkaliśmy po drodze na plażę w Darłówku. Okazało się że to dopiero co odsłonięte spod wydm fortyfikacje  niemieckie. Wstęp tylko 6 zł, więc postanowiliśmy je zwiedzić. Na "dziedzińcu" stoi budka i wieżyczka strażnicza, kilka aut i działo. Można sobie przy nich porobić zdjęcia a także z cięższą bronią ręczną w rodzaju  wyrzutni rakiet.
Do zwiedzania są udostępnione  pomieszczenia bunkrów zgrupowane w dwóch miejscach, nie połączonych ze sobą. Chodzi się samemu, bez przewodnika z wypożyczoną z kasy latarką. Najciekawsze  są bunkry po prawej stronie, jest tam 4 czy 5 różnych wejść.  Korytarze są ciemne ale nie za długie, co chwile jest wyjście. W środku nic niestety ma, ale  samo kluczenie w nich z latarką jest już atrakcją, a dla dziecka sporym przeżyciem, szczególnie gdy w niektórych pomieszczeniach stoi woda i trzeba iść po kamieniach. Po zwiedzeniu korytarzy weszliśmy  na szczyt wydmy, gdzie można zobaczyć trochę tajemnicze okrągłe, betonowe konstrukcje,. Jak się potem dowiedzieliśmy   stały tam niegdyś działa przeciwlotnicze. Z wydmy dodatkowo rozciąga się ładny widok na Bałtyk. 
Na koniec w kasie dokonaliśmy zakupu pamiątki w postaci naboju średniego kalibru, który bardzo  spodobał się naszemu synowi. Poza tym  można tu kupić jeszcze inne wojskowe rzeczy jak fachową literaturę czy całkiem  porządnie wyglądające bluzy moro w różnych odmianach po zaledwie 25 zł.
W sumie więc zupełnie niespodziewanie natrafiliśmy na ciekawe miejsce dla nas i naszego malucha, ale potrzebuje ona jeszcze dopracowania i uatrakcyjnienia. 
Zwiedzanie zajęło nam 40 minut.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
tajemnicze korytarze i konstrukcje powinny zainteresować dziecko
widok na morze
ciekawe pamiątki
niska cena wstępu
- Wady
bunkry są zagospodarowane w minimalnym stopniu, brakuje jakiejś ekspozycji
brak informacji co oglądamy
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Jedno z wejść do bunkra
Miejsce po wyrzutni rakiet
Bunkry
Widok na Bałtyk z fortów

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 13-07-2016
Aktualnie (lipiec 2016) wstęp już 10 zł i dla dzieci do lat 12 jest 5 zł. Poza tym nie przybyły żade atrakcje, a patrząc na powyższy opis nawet ubyły.
B
Blasius
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1