Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
3.5
Gródek stoi w lesie, zlokalizować  można go po małym przydrożnym parkingu. Do przejścia jest kilkaset metrów  (ścieżka przejezdna dla wózków). Żadna z podobnych rezydencji rycerskich nie przetrwała w Polsce, więc dobrze iż przynajmniej jedną zrekonstruowano, ale muzeum mogło postarać się o jakąś ekspozycję. Niestety to co zastaliśmy wewnątrz drewnianych budynków  budzi politowanie. Jest praktycznie pusto, wisi tylko parę zdjęć z wykopalisk, mało ciekawe obrazki o tematyce rycerskiej, a w gablotce umieszczono zaledwie jeden eksponat, choć podobno wykopano tu wiele przedmiotów. Nasz dzieciak nie mógł zrozumieć po co tutaj w ogóle przyszliśmy!
Najwyższa kondygnacja głównego budynku jest punktem widokowym na jeziorko, postawiono tam nawet płatną lunetę, ale jakichś super widoków nie ma, bo zasłania je roślinność.
Tak wiec pasjonaci historii z pewnością  będą  zainteresowani rekonstrukcją na oryginalnym stanowisku archeologicznym, ale inni turyści poczują się rozczarowani.
Warto wejść na mały pomost przed kopcem  i spojrzeć na jezioro. Woda jest krystalicznie czysta i odsłania zarośnięte glonami dno.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Zdjęcie
Czyste jezioro
Zabudowa gródka
Widok z wieży
Gródek od frontu
Wnętrze wieży

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.