Skomentuj relację

Zdjęcie
Wielkopolskie
foetus
foetus
12089
Ocena atrakcji
 
6.0
Kąpielisko mieści się niedaleko od centrum miasteczka.  Jest tu wszystko co potrzeba: ładne i czyste jezioro, strzeżona plaża, bardzo przyjemny piasek,  małe molo, wypożyczalnia sprzętu, kilka budek gastronomicznych, pub. Parking jest tuż obok, ale mógłby być większy, bo zapełnia się bardzo szybko. Ludzie parkują jednak w części dla ośrodka wypoczynkowego, teoretycznie z zakazem wjazdu, ale chyba nikt na to nie zwraca uwagi.
Kąpielisko podzielone jest na 2 strefy z wodą płytszą i głębszą, dzieci z kołami i innymi dmuchańcami mogę przebywać tylko w tej pierwszej. Poza strefami mogą pływać dorośli. 
Plaża jest duża i mieści wszystkich chętnych. Posiada toalety i przebieralnie. Jest skromny plac zabaw -  huśtawki i urządzenie z małą zjeżdżalnią  Słońce świeci  z boku i dopiero późnym popołudniem zaczyna razić w oczy. 
Nad plażą postawiono okrągły pub, w którym nocą odbywają się dyskoteki, można tam też do późna zamówić coś do jedzenia. Strefa gastronomiczna mieści się bliżej portu. Jest tam do wyboru szerokie menu  - od deserów, przez  fastfoody,  po dania obiadowe i smażone ryby. Poza jednym barem, wszystkie budki zamykane były o godzinie 20 - 21. 
Jezioro ma spore rozmiary i pewnie dlatego woda była stosunkowo zimna (najzimniejsza z kilku kąpielisk w okolicy które odwiedziliśmy), choć słońce prażyło mocno. Przy brzegu robiły się za to małe fale (nawet gdy nie przepływał statek czy skuter wodny), więc dzieci miały namiastkę morza.  
Po dużym akwenie bardzo przyjemnie  pływa się rowerem wodnym, choć ceny są tu wysokie. W oddali widać inną plażę przy jakimś  ośrodku, a bliżej w lesie camping i kolejną wypożyczalnię sprzętu.
Ogólnie plaża ślesińska to przykład bardzo dobrze funkcjonującego kąpieliska z całym potrzebnym zapleczem. 

Mogę polecić również miejscowy Ośrodek wypoczynkowy (zwany był z jakiegoś powodu Termami Ślesińskimi, ale z termami nie ma on absolutnie nic wspólnego!). apełniają kolonie czy inne grupy, ale można tam znaleźć pokój w sezonie rezerwując z niewielkim wyprzedzeniem czasowym. Nam się to przynajmniej udało i było to jedyne takie miejsce spośród kilku ośrodków na jeziorami w Wielkopolsce jakie sprawdzałem.  Pokój tani, bez żadnych luksusów, ale duży i czysty.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Zdjęcie
Widok z rowerka wodnego
Strefa gastronomiczna
Kąpielisko strzeżone
Widok z molo

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.