Skomentuj relację

Odpoczywający rogacz
Warmińsko-mazurskie InaIna 15095
Ocena atrakcji 
 
6.0
W tym miejscu można pokazać dziecku zwierzęta, które najprawdopodobniej zna tylko z książeczek - no chyba, że mieszkacie w leśniczówce:). Są między innymi jelenie, sarny, wilki, czy dzikie ptactwo. Miejsce podobne jak Kosewo Górne, z tym, że tu jest większa gama zwierząt i są mniej „wolne”.  Po wizycie w Kosewie, do którego niewiele ludzi trafia, zdumiała nas ilość turystów w Kadzidłowe. Samych autokarów było ze 3. 
Przed rozpoczęciem zwiedzania radzę zaopatrzyć się w karmę dla zwierząt, do kupienia przy kasie.
Zwiedzanie z wózkiem odradzam – nie jest niemożliwe, ale zdecydowanie uciążliwe. Kilka ogrodzeń pokonuje się przez barierki prymitywnymi schodkami, więc dźwiganie wózka nad nimi wymaga tężyzny fizycznej. Samo pokonywanie tych drabinek z dziećmi bywa trudne, no chyba że mamy zawodnika wyćwiczonego w takich akrobacjach na przyblokowym placu zabaw.
Zwierząt jest naprawdę sporo, niektóre można dotknąć. Szczególnie „przyjaźnie” nastawione są kozy i owce, które tylko czyhają na karmę. I tu bardzo ważna rada – na początku jest fajnie, przychodzą, jedzą z ręki, można pogłaskać i w ogóle, ale po chwili przeobrażają się w agresywnych żebraków, więc po pierwsze trzeba worek z karmą trzymać w ukryciu, bo jak się zorientują, gdzie ją masz to koniec, a po drugie raczej nie dawajcie woreczka z karmą dzieciom – z tego samego powodu, przy czym ze względu na proporcje w wysokości wygląda to znacznie mniej śmiesznie, niż jak na mnie koza skakała. No dobra, przyznam się, nie miałam kieszeni w sukience, więc schowałam karmę za biustonosz… I one się zorientowały… Mąż płakał ze śmiechu, ja właściwie też, tylko nie ze śmiechu… 
Ostatecznie rzuciłam ten worek jakimś dzieciom i zwiałam.
Poza tym trzeba uważać na małe łapki np. przy ogrodzeniu wilków, ale na to zwracają uwagę przewodnicy. Zwiedza się częściowo przez tereny leśne, komary wtedy dokuczają niemiłosiernie, więc konieczny jest jakiś spray.
Dojazd do Kadzidłowa jest trudny, ale oznakowany.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Można zobaczyć a nawet dotknąć naprawdę ciekawe zwierzęta
Dobra organizacja - mimo tłumu ludzi na wejście czekaliśmy tylko ok. 10 minut.
- Wady
Drabinki nad ogrodzeniami – trudne do przejścia przez maluchy czy osoby starsze
Tną komary
Agresywne kozy
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
czerwiec 2010
Odpoczywający rogacz
Bliskie spotkanie 3. stopnia
Fascynacja kozami
Ina

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.