Skomentuj relację

Warmińsko-mazurskie
foetus
foetus
5867
Ocena atrakcji
 
3.0
Zamek stoi niedaleko rynku działdowskiego. Jest to potężna budowla na wzgórzu, posiadająca duży parking, ale raczej nie dla turystów, lecz interesantów. Działa w nim bowiem urząd miasta. Nie w całości na szczęście, lecz w jednym skrzydle, które jest dziwacznie zeszpecone białym tynkiem, współczesnymi zielonymi oknami i balkonami. Wygląda to kuriozalnie! 
Jednak druga część zamku wydaje się oryginalna, ale jest nieużytkowana. Przyjechaliśmy tu ok. 15:30 gdy urząd kończył pracę. Dzięki temu w przeciągu 5 minut cały dziedziniec zawalony wcześniej autami opustoszał i zamek prezentował się już nieco lepiej.   W ostatniej chwili udało nam się wejść do urzędu i zobaczyć co nieco z wnętrza zabytku. 
Cóż, jest to chyba jeden z najciekawszych urzędów miasta w Polsce, ale jako atrakcja turystyczna wypada mizernie. W środku można zobaczyć tylko 2 sale z ciekawymi sklepieniami gwiaździstymi: refektarz i kaplicę.  Poza tym wrażenie robią typowo biurowe korytarze z  wyeksponowanymi ceglanymi murami zamkowymi z oknami o grubości na oko 1,5 metra -  wygląda to naprawdę niezwykle. No, ale oglądniecie całości zajmuje niestety tylko jakieś 3 minuty. 
Sama bryła zamku najlepiej wygląda  od strony przeciwnej niż parking. Warto więc obejść budowlę i zobaczyć skrzydło południowe z zewnątrz,  na wzgórzu otoczonym rzeczką. 
Pozostaje czekać aż budowla zostanie właściwie zagospodarowana, oby w stylu fantastycznego Muzeum Państwa Krzyżackiego mieszczącego się w działdowskim ratuszu...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Korytarz urzędu miasta
Widok z dziedzińca
Widok z parkingu, po prawej odbudowane skrzydło
Refektarz w skrzydle południowym

Komentarze

rezultatów: 4, wyświetlane 1 - 4
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 02-01-2019
Niestety to co zostało zrobione w odreataurowanej części tego zamku jest nieatrakcyjne i daleko mu do wystawy z Muzeum Krzyżackiego w ratuszu. Brak kompetencji obsługi i chęci do oprowadzania.
T
turysta
Dodano: 04-03-2019
Zabytek jest już odremontowany Ale bez polotu. Wystawa jaką tam zrobiono wydaje się taka aby tylko była bo to miało być muzeum. Wyszło bardzo średnio. Obsługa wymaga do kształcenia albo większej motywacji.Działdowo w tym wydaniu nie zachwyciło nas.
M
Mateusz
Dodano: 08-03-2019
Byłam w tym zamku w grudniu 2018 r. Zrobiono tutaj muzeum. Nic specjalnie ciekawego. Ale sam budynek to też kawałek historii Krzyżaków. Kawałek dalej w starym ratuszu jest ciekawe muzeum Zakonu Krzyżackiego i tam jest ciekawiej. Od przewodnika się dowiedziałam że mają je niestety zamykać bo nie stać miasta na utrzymanie.
J
Janina
Dodano: 25-04-2019
Byłem i zobaczyłem. Drugi raz już nie przybędę. Pozdrowienia od całego rycerstwa dla pani co ulotki rozdaje. Niech jej korona na głowie lśni ku chwale Rzeczypospolitej.
ZZ
Zbyszko z Bogdańca
rezultatów: 4, wyświetlane 1 - 4