Skomentuj relację

Zdjęcie
Warmińsko-mazurskie foetusfoetus 19595
Ocena atrakcji
 
3.0
Plaża miejska nad jeziorem Roś w Piszu znajduje się dosyć daleko do centrum  miasta, przy końcu al. Turystów.  Można tam dotrzeć dwojako, albo zostawiając samochód np. przy ul. Pionierów i dalej iść spacerkiem wspomnianą aleją wzdłuż rzeki Pisa lub samochodem podjechać pod samą plażę (w GPS najlepiej wpisać adres hotelu Conrad - al. Turystów 11). Spacer nad Pisą jest całkiem miły, ale do przejścia jest prawie 2 km.
Plaża jest trawiasta z malutkim piaszczystym miejscem dla maluchów. Bardzo zmyślnie podzielono ją na sektory o różnych głębokościach. Najpłytszy ogrodzony jest siatką, a kąpiących strzegą ratownicy. Można wiec powiedzieć, że jest tu bardzo bezpiecznie. Tuż przy miejscu z piaskiem jest  długi pomost w kształcie litery L i generalnie tylko on stanowi zagrożenie. 
Obok plaży stoi duży drewniany budynek w marnym stanie. Wydawałoby się, że można tam coś zjeść, bo wiszą szyldy i są stoliki, ale niestety poza piwem nic tam nie ma. Tak więc w weekend  na początku sezonu na plaży nie było żadnego punktu  gastronomicznego! Także czystość toalet pozostawiała wiele do życzenia.  Nie ma także placu zabaw, więc infrastruktura tej plaży mocno kuleje. Dobrze, że przynajmniej nie pobierane były opłaty za wstęp. 
O Pisz zahaczyliśmy w drodze powrotnej z Mazur i spędzone tu kilku godzin nie były złe, pamiętam ładne widoki na rzekę, jezioro i żaglówki, ale stan tego kąpieliska powinien szybko ulec poprawie, bo odstaje od innych mazurskich miejscowości.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Plaża strzeżona i czysta
Wydzielone sektory z różna głębokością
- Wady
Brak pełenej infrastruktury
Brak placu zabaw i piasku
Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
koniec czerwca 2010
Zdjęcie
Droga do plaży wzdłuż Pisy
Droga do plaży - most na Pisie
Plaża z oddali
Plaża
Fragment pomostu na plaży

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.