Skomentuj relację

BRANIEWO - Wieża zamkowa
Warmińsko-mazurskie foetusfoetus 125
Ocena atrakcji
 
5.5
Braniewska warownia to tylko wieża, ale ciekawie zaaranżowana. Stoi samotnie na trawiastym placu za rzędem kamienic przy głównej ulicy w mieście.
Po rewitalizacji została otoczona ławeczkami i kamienna makietą.
Na murach poza strzelistymi gotyckimi oknami widać liczne ślady dostawionych budynków i zamurowanych okien.
We wnętrzu wieży mieści się braniewska informacja turystyczna. Wyeksponowano w niej wszystkie zachowane detale architektoniczne, ze sklepieniem gwiaździstym kaplicy, która się tu mieściła na górnych kondygnacjach. W niektórych oknach umieszczono witraże, na ścianie widać stary herb biskupi. Ogólnie wnętrza są bardzo klimatyczne, a przystosowanie do ruchu turystycznego całkiem poprawne, choć nie ma atrakcji stricte dla dzieci. Jest sporo materiału zdjęciowego i omówienie dziejów zabytku na ekranach TV itp. Brak porządnej wystawy, ale prawdopodobnie z zamku, który był zamieniony na szkołę nic się nie zachowało.
Na szczycie utworzono taras widokowy. Widok nie jest oszałamiający, wieża nie jest wysoka, ale na horyzoncie widać Zalew Wiślany.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 i 14 lat
Data pobytu
lipiec 2022
BRANIEWO - Wieża zamkowa
Wieża i kawałek muru obwodowego
Klatka schodowa
Wąski korytarz
Sklepienie kaplicy w wieży
Na wieży
Widok z wieży
Kaplica

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.