Skomentuj relację

Dom główny i skrzydło boczne
Warmińsko-mazurskie foetusfoetus 68
Ocena atrakcji
 
3.0
Choć wiele zamków przechodzi w ostatnich latach remonty i adaptacje na różne funkcje turystyczne, ten w Pieniężnie jakoś nie może doczekać się ratunku i przedstawia sobą ponury widok.
Wielka ceglana ruina pamiętająca jeszcze średniowiecze jest obwieszona tabliczkami informującymi, że stanowi niebezpieczeństwo i grozi zawaleniem. Można podejść do murów, bo ogrodzenie z furtą jest prowizoryczne i otwarte, ale wiele nie zobaczymy.
Po prawej stoi boczne skrzydło, zrujnowane już całkowicie, bez dachu i zarośnięte. Można tam wejść, ale nie ma za bardzo po co. Obecnie są to bardziej ruiny sądu i urzędów niemieckich, które tam funkcjonowały przed wojną, niż zamku.
Pozostaje mieć nadzieję że ktoś w końcu zajmie się tym zabytkiem na poważnie. Zamek stał w narożniku starego miasta, na wzgórzu, pod którym wije się rzeka, w budowli mógłby więc funkcjonować całkiem atrakcyjny punkt widokowy...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 i 14 lat
Data pobytu
lipiec 2022
Dom główny i skrzydło boczne
PIENIĘŻNO - Zamek średniowieczny
Budynek boczny
PIENIĘŻNO - Zamek średniowieczny
Okienko piwniczne

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.