Skomentuj relację

GIŻYCKO - Widokowa wieża ciśnień
Warmińsko-mazurskie foetusfoetus 318
Ocena atrakcji
 
5.5
Wieża jest nieco oddalona od centrum turystycznego Giżycka, ale wybierając się piechotą, po drodze miniemy fajny plac zabaw dla maluchów.
Obiekt jest odnowiony i nieźle zagospodarowany. Na górę można wjechać windą albo wejść schodami oglądając przy okazji wyposażenie poszczególnych kondygnacji.
Są to pamiątki historyczne z dziejów Giżycka, dokumenty, zdjęcia, obrazy, poroża i tym podobne różności. Raczej średnio interesujące.
Na górze funkcjonuje kawiarnia. Wszystko to przypomina wieżę w Gołdapi, ale góra jest ciekawiej urządzona w Giżycku. Stylowe drewniane stoliki i krzesła są zdecydowanie przyjemniejsze dla oka niż szkło i nowoczesne foteliki w Gołdapi. Ściany nie są puste, lecz obwieszone fotografiami dawnego miasta. Widoki też lepsze, bo i okolica bardziej malownicza. Panorama Giżycka z jeziorem jest super, jednak w dobie wyrastania jak grzyby po deszczu nowych wież i punktów widokowych bez żadnych opłat, wstęp jest tu nieco za drogi.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 i 13 lat
Data pobytu
lipiec 2021
GIŻYCKO - Widokowa wieża ciśnień
GIŻYCKO - Widokowa wieża ciśnień
Kondygnacja z porożami
Wystrój wieży
Kawiarnia widokowa
Taras widokowy
Widok z góry
Widok na jezioro Niegocin

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.