Skomentuj relację

Plaża nr 1
Warmińsko-mazurskie foetusfoetus 7062
Ocena atrakcji
 
6.0
Najlepsza plaża nad jeziorem jaką dotąd widziałem. Można przyjechać z samego rana i do wieczora się nie nudzić. Nawet w chłodniejsze dni warto tu pospacerować, pooglądać pływające żaglówki, czy pojeździć na rowerze. Okolica jest bardzo urokliwa i nie brakuje punktów widokowych.
De facto są tu 2 plaże, bo najpierw mamy obszar z piaskiem i betonowym brzegiem z zejściem do wody po schodkach, a kawałek dalej większą plażę piaszczystą z brzegiem naturalnym. Dookoła pełna infrastruktura, przebieralnie, prysznice, budki, bary, restauracje (te akurat drogie), nie ma więc problemu z jedzeniem, przekąskami, lodami, napojami itp. Jest centrum sportowe z wypożyczalnią sprzętu wodnego, można wypożyczyć też zwykłe rowery i wyruszyć na krótką bądź dłuższa trasę wokół okolicznych jezior. Podczas takiej przejażdżki na sąsiednim jeziorze zobaczyliśmy płynącą sarnę! Nie brakuje też boisk do siatkówki plażowej, nożnej, koszykówki.
Co do kąpielisk to są one bardzo dobrze przygotowane, piasek czysty, woda w miarę ciepła, oba otoczone pomostami. Przepływające często motorówki (są dostępne do wypożyczenia) robią fale, więc dzieci mają nawet namiastkę morza.
Pomiędzy obiema plażami znajduje się wodny plac zabaw, złożony z kilku dmuchańców - za 10 zł bez limitów czasowych, chyba że jest duża liczba chętnych to wprowadzane są ograniczenia.
Gdy maluchy nacieszą się wodą i piaskiem, mogą skorzystać z klasycznego placu zabaw. Znowu muszę przyznać, że wykonanie jest znakomite i przemyślane. Położony jest na wzniesieniu pod drzewami, które chronią przed słońcem. Inne fajne miejsce na chwilę zabawy jest bliżej parkingu - 2 trampoliny w chodniku i górki do przeskakiwania.
A sam parking jest darmowy i bardzo duży, ale o miejsce przy ładnej pogodzie trzeba walczyć, bo zmotoryzowanych turystów przybywa bardzo wielu. Powierzchnia kompleksu plażowego jest jednak na tyle duża, że nie jest to specjalnie dokuczliwe.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 i 12 lat
Data pobytu
sierpień 2020
Plaża nr 1
Punkt widokowy przy porcie
Plaża z betonowym brzegiem
Kąpielisko nr 2
Wodny plac zabaw
Plac zabaw na wzgórzu
Plaża nr 2
Trampoliny i pagórki do skakania

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.