Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
6.0
Do kieleckiego Centrum Geoedukacji przyjechaliśmy bez rezerwacji. Próbowałem ją dokonać w dniu przyjazdu w sobotę, ale okazało się że można to robić tylko w dni powszednie. W niczym to jednak nie przeszkodziło, mimo, że   dodatkowo jeszcze spóźniliśmy się na ostatnią godzinę zwiedzania. Wpuszczono nas, ale nie dołączono  do grupy, lecz dano audio-przewodniki i mogliśmy zwiedzać sami. Po nas przyszła jeszcze jedna para, i też je dostali, ale dla kolejnej spóźnialskiej grupki młodzieży sprzętu już zabrakło. Szkoda, że mają go tak mało, bo glądanie ekspozycji bez przewodnika czy to żywego czy audio nie ma większego sensu. Jest ona bardzo ciekawa,  przygotowana tak aby zainteresować dzieci, więc głównie mamy treści do oglądania - makiety,  obrazki, zdjęcia, a tekstu i opisów niewiele. Na wielkich planszach i dioramach widzimy jak w czasach prehistorycznych wyglądało środowisko ziemi świętokrzyskiej, a więc  rafę koralową, rekiny,  olbrzymie ryby pancerne, trylobity, ślimaki itp. Z eksponatów naturalnych jest trochę skał i minerałów. Techniki nie ma za wiele,  w sumie ze 3 stanowiska, w tym panel LCD z dziejami ziemi i fajny hologram 3D, ale gwoździe programu zostawiono na koniec.  
Głównym jest Kapsuła Czasu - to maszyna przypominająca mi trochę Wkrętacza z Tytusa Romka i Atomka - rewelacyjna oprawa dla małej salki kinowej 5D. Obawiałem się, że po raz enty oglądniemy filmik z wagonika podziemnej kolejki  kopalnianej, ale nie,  w Kielcach nie idą na łatwiznę i jest puszczany specjalnie przygotowany film o tematyce geologicznej o wnętrzu Ziemi. 
Kolejna  bardzo oryginalna  atrakcja to  wirtualna jaskinia. Stoimy w sztucznej wodzie, słyszymy odgłosy kapania, na ścianie wyświetlane są obrazy - robi to wrażenie! 
Po niej to już koniec właściwego zwiedzania, ale można jeszcze wyjść  na dach budynku, aby pospacerować po rezerwacie Wietrznia, albo przynajmniej spojrzeć na niego z punktu widokowego.
Jedyne czego mi brakowało w Centrum to popularnej wśród dzieciaków  tematyki dinozaurów, skamielin itp., trochę dziwne bo region słynie z takich odkryć. Nie zmienia to jednak naszego pozytywnego zaskoczenia tą placówką i bardzo wysokiej oceny. Póki co wszystko jest za darmo, więc warto skorzystać z okazji, bo na pewno tak nie będzie na stałe.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8 lat
Data pobytu
czerwiec 2016
Zdjęcie
Punkt widokowy na Wietrznię
Zdjęcie
Zdjęcie
Kapsuła Czasu
KIELCE - Geopark - Centrum Geoedukacji
Jaskinia

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 23-07-2018
totalne bezguście dużo betonu szkoda tego terenu i naszych pieniędzy
M
marek
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1