Skomentuj relację

Świętokrzyskie foetusfoetus 4136
Ocena atrakcji 
 
3.0
Przykro patrzeć na to co zostało z siedziby najznamienitszych rodów I Rzeczypospolitej. Dziś  teren magnackiego zamku jest zamieszkiwany przez żaby i łabędzie.  Zniszczone albo zupełnie przekształcone budynki są dosyć mizerną atrakcją i zabytek nie jest nawet oznakowany przy drodze. Jadąc od strony Ostrowca trzeba minąć rynek Ćmielowa i skręcić w lewo w ul. Zamkową, a zaraz potem w prawo. 
Budowla stoi nad stawem, na którym znajduje się wyspa z najstarszą i najciekawszą częścią zamku. Niestety nie ma do niej dostępu, chyba że ktoś przywiezie ze sobą ponton. Z brzegu widać tylko resztki murów z wieżą i piwnicą. Budynki nad stawem to zrujnowane skrzydło bez stropu oraz wysoki dom ze schodami, na który warto wejść aby oglądnąć całość z góry. Nie zauważyłem żadnych starych detali czy elementów, wciąż widać jednak, że to coś więcej niż zwykły browar. O zabytkowym charakterze świadczą przede wszystkim grube ceglano-kamienne mury. Na wiosnę całe boczne skrzydło było zalane i stało w  wodzie, więc można je było oglądać tylko z zewnątrz. 
Po zejściu z wysokiego budynku, pokarmiliśmy łabędzie, które na tle wyspy z ruinami nadają temu miejscu pewnego romantyzmu. Syn pobawił się patykami w wodzie i to tyle zwiedzania zamku.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
kwiecień 2013
Widok na staw i wyspę z ruinami
Zalane skrzydło zamku
Wyspa zamkowa
Wnętrze wysokiego budynku z grubymi murami

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.