Skomentuj relację

3.0 1 6 0.5
Zdjęcie
Świętokrzyskie
foetus
foetus
Styczeń 03, 2014 5217
Ocena atrakcji
 
3.0
Przykro patrzeć na to co zostało z siedziby najznamienitszych rodów I Rzeczypospolitej. Dziś  teren magnackiego zamku jest zamieszkiwany przez żaby i łabędzie.  Zniszczone albo zupełnie przekształcone budynki są dosyć mizerną atrakcją i zabytek nie jest nawet oznakowany przy drodze. Jadąc od strony Ostrowca trzeba minąć rynek Ćmielowa i skręcić w lewo w ul. Zamkową, a zaraz potem w prawo. 
Budowla stoi nad stawem, na którym znajduje się wyspa z najstarszą i najciekawszą częścią zamku. Niestety nie ma do niej dostępu, chyba że ktoś przywiezie ze sobą ponton. Z brzegu widać tylko resztki murów z wieżą i piwnicą. Budynki nad stawem to zrujnowane skrzydło bez stropu oraz wysoki dom ze schodami, na który warto wejść aby oglądnąć całość z góry. Nie zauważyłem żadnych starych detali czy elementów, wciąż widać jednak, że to coś więcej niż zwykły browar. O zabytkowym charakterze świadczą przede wszystkim grube ceglano-kamienne mury. Na wiosnę całe boczne skrzydło było zalane i stało w  wodzie, więc można je było oglądać tylko z zewnątrz. 
Po zejściu z wysokiego budynku, pokarmiliśmy łabędzie, które na tle wyspy z ruinami nadają temu miejscu pewnego romantyzmu. Syn pobawił się patykami w wodzie i to tyle zwiedzania zamku.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
kwiecień 2013
Zdjęcie
Zalane skrzydło zamku
Wyspa zamkowa
Wnętrze wysokiego budynku z grubymi murami
Widok na staw i wyspę z ruinami

Komentarze

Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)