Skomentuj relację

Zdjęcie
Świętokrzyskie foetusfoetus 10693
Ocena atrakcji
 
4.0
Bałtowski Jurapark zapewnia  taką ilość atrakcji, że ledwo  udało nam się zaciągnąć syna do Żydowskiego  Jaru. Oprócz śladów dinozaurów w naturalnym środowisku, ciekawi  byliśmy nowej dla nas zabawy czyli questingu. 
Atrakcja najlepiej wygląda na starcie: przed bramą dinozaur nad wodospadem i skalisty początek leśnego wąwozu z kolejnymi dinozaurami zachęcają do wejścia. Dalej okazuje się, że  zagospodarowanie trasy ogranicza się praktycznie tylko do kilkunastu metrów od bramy. Tu mamy ślady prehistorycznych gadów (wraz z tablicami opisowymi), a także kilka ich figur w otoczeniu skałek i strumyka, który okazuje się być sztuczny i szybko się kończy. Trochę nas to rozczarowało, ale wędrówka  malowniczym wąwozem też była ciekawa.
Po wyjściu z niego szlak prowadzi górą do dwóch punktów widokowych. Najpierw jest widok na  Żydowski  Jar,  a następnie panorama Bałtowa,  głównie kompleksu JuraParku. W dół idzie się kolejnym wąwozem, ale już znacznie skromniejszym. Wyjście położone jest niedaleko wejścia.  Przejście szlaku uatrakcyjnia wspomniany questing. Polega on na uzupełnianiu wierszowanej historyjki, którą otrzymujemy w kasie, brakującymi słowami  nawiązującymi do konkretnych miejsc na trasie i ułożeniu hasła głównego. Na koniec czeka nas mała nagroda. Pomysł fajny, poziom trudności niski, choć dla trochę starszych dzieci niż 4-latek.
Ogólnie naszemu synowi podobało się w Żydowskim  Jarze tylko przy śladach dinozaurów, potem trochę marudził. Dla dorosłych to zwykły szlak turystyczny na jakieś 30 minut, całkiem przyjemny, choć z dość wysoką opłatą. My przeszliśmy go w niecałą godzinę. Z wózkiem nie da rady przejechać.
Wejście znajduje się po przeciwnej stronie ulicy niż główna brama JuraParku, przy restauracji "Czarcia Stopka".
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
maj 2012
Zdjęcie
Pynkt widokowy na Bałtów
Początek szlaku
Wąwóz
Ślady dinozaurów

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.