Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
6.0
Gdy tylko spadł pierwszy śnieg dzieci zaczęły od razu upominać się o Świętego Mikołaja. Spotkanie z nim zawsze wywoływało u nich ogromne emocje. W tym roku usłyszeliśmy, że w oddalonym o 50 km od nas Bałtowie powstała Wioska Świętego Mikołaja. Lepiej nie mogło się trafić, bo otwarcie Wioski nastąpiło właśnie 6 grudnia. Postanowiliśmy zrobić dzieciom niespodziankę i wybraliśmy się na wycieczkę 8 grudnia.

Przy bramie nastąpiło pierwsze (niespodziewane) spotkanie - ze świętokrzyską czarownicą! Namówiła dzieciaki do kilku "diabelskich sztuczek" i obyło się bez płaczu i strachu : ) Bilet wstępu do Wioski to tylko 5 zł od osoby. W centralnym miejscu znajduje się zagroda ze zwierzętami. Jest tam m.in. osiołek, kózki, lamy - szkoda, że nie było reniferów ... Może będą w przyszłym roku.
Nazywana na miejscu osada elfów, to konstrukcja wysoko zamontowanych, drewnianych domków połączonych ze sobą mostkami. Dla dzieci była to fajna zabawa. Starsi mają lekki problem z wejściem, ponieważ przejścia są niskie - ale w końcu to domki elfów. 
Wreszcie dotarliśmy do głównej atrakcji - chaty świętego Mikołaja. Może dlatego, ze był weekend w chacie było pełno dzieci. Mimo gwaru Mikołaj od razu zauważył, że przyszli nowi goście i głośno nas przywitał a dzieci poczęstował cukierkami. Obok kawiarni wisi informacja, że Mikołaj wręcza prezenty dzieciom. Za drobną opłatą przekazaliśmy po kryjomu paczki. Nie minęło parę minut i Mikołaj wyczytał imiona dzieci. Potem można sobie zrobić z nim zdjęcie (samemu lub zamówić u pani fotograf, która wywołuje je na miejscu). W chacie jest ładnie, ciepło i kolorowo. Dzieci od razu przystąpiły do zabawy przy komiku. Gdy W chacie mieści się również mała kawiarenka.
Potem poszliśmy do kina. Pokazują bajkę "Elfia opowieść". Sympatyczna bajka dla dzieci, o chłopcu, który przestał wierzyć w Świętego Mikołaja. Bilet do Kina 10 zł normalny, 8 zł ulgowy. Bajka w wersji 5D.
Czekały nas jeszcze dwie atrakcje. Pod dużym namiotem "Bajkowy Park Rozrywki" i pod kopułą w której jest zwykle w sezonie Oceanarium teraz jest "Kraina Królowej Śniegu". Niestety, gdy weszliśmy do parku rozrywki, dzieci wskoczyły w kulki i dmuchańce i nie odwiedziliśmy Królowej Śniegu, bo zrobiło się późno. Mikołaj ma zostać w Bałtowie aż do wiosny. Ja serdecznie polecam.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4,5 i 6 lat
Data pobytu
grudzień 2012
Zdjęcie
Emi

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 10-12-2017
Byliśmy w Wiosce świętego Mikołaja i jest nam przykro , że z tylu oferowanych atrakcji niestety niewiele jest. 8 grudnia to czas mikołajowy, nie było ani Choinki, Pani Zimy Mikołaj także przywitał nas niezbyt ciepło, ponieważ grupy zachodziły na siebie, opowieśc była nieciekawa, nie było telewizji mikołajowej, którą mieliśmy w ofercie. O Elfach możemy zapomnieć bo dzieci ich nie zobaczyły. Jesteśmy niezadowoleni z pobytu, i na pewno nie polecamy.
B
Beata
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1