Skomentuj relację

4.3 2 6 0.5
Zdjęcie
Śląskie
Ina
Ina
Sierpień 09, 2011 8471
Ocena atrakcji
 
3.5
Odwiedziliśmy zagrodę żubrów po 7 latach, ale nie podobało nam się tak jak za pierwszym razem. Po części dlatego, że przez ten czas naoglądaliśmy się już żubrów, bo nie są to wcale rzadkie zwierzęta w naszym kraju, ale przede wszystkim po wcześniejszych odwiedzinach śląskiego zoo bardzo rozczarowuje uboga oferta dla zwiedzających pszczyńską placówkę (skoro obecnie tutejsza zagroda ceni się niewiele mniej niż chorzowski czy opolski ogród zoologiczny to należy ją porównywać właśnie z takimi obiektami i mieć odpowiednie oczekiwania).   
Zmiany jakie zauważyłem to postawienie na tarasie widokowym lunety, nie przypominam sobie też aby wcześniej były tablice informacyjne z obracanymi tabliczkami do edukacji przyrodniczej dla dzieci. Być może doszły jakieś pojedyncze zwierzaki, ale ogólnie to drobnostki i w żaden sposób nie  uzasadniają  znacznej podwyżki biletów (z 9 do 14 zł) za atrakcję na maksymalnie 30 minut. Dłużej może tu zatrzymać chyba tylko film 3D  o miejscowej hodowli, ale wymaga on uzbierania 15 chętnych osób, co jest trudne i dopłaty 5 zł od osoby.
Ze zwierząt poza żubrami  widzieliśmy: kozy, osła, sarny, jelonka, bażanty, gęsi, owce.  Być może są jeszcze jakieś inne, ale się schowały.  Żubry z małymi osobnikami były przy tarasie widokowym, więc można je było łatwo obserwować, ale to nieruchliwe zwierzęta, których na dodatek nie można dotykać, więc dzieciaki nie wykazywały specjalnego zainteresowania. Już ciekawsze były kozy, ale największa atrakcja to wolno chodzące gęsi, które wrzeszczały, a  sprowokowane lekko dziobały. Z nimi było tu trochę naprawdę fajnej zabawy. Dzieciom podobał się też  pawilon z 3 zaciemnionymi pomieszczeniami z wypchanymi zwierzętami na tle fototapet i odtworzoną chatą wiejską, stoi  w nim  terminal komputerowy z mini-grą, ale syn narzekał, że ekran działa bardzo topornie. I to niestety tyle atrakcji...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 i 10 lat
Data pobytu
kwiecień 2018
Jeleń
Gęsi
Wystawa w pawilonie
Żubry
Taras widokowy

Komentarze

Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)