Skomentuj relację

Zdjęcie
Śląskie foetusfoetus 4756
Ocena atrakcji
 
3.0
To mało znany obiekt na Szlaku Orlich Gniazd, ale też jeden z najmniej atrakcyjnych. Droga dojazdowa jest oznaczona. Auto zostawia się na parkingu przy cmentarzu z kaplicą. 
Przechodzimy na drugą stronę ulicy, gdzie stoją tablice informacyjne i zagłębiamy się w las. Po ok. 150 m  wyłaniają się już białe kamienne mury na wzniesieniu. 
Widać, że teren zamku został niedawno poddany pracom konserwacyjnym, zabezpieczono mury i oczyszczono z roślinności.  Nie wiele to jednak wniosło. Na górę prowadzą ładne schodki i nie ma chaszczy, ale do oglądania jest  mało. To atrakcja raczej tylko dla miłośników zamków, u dziecka zainteresowanie zerowe.
Można wejść między zrujnowane  ściany  głównego budynku oraz obejść je dookoła.  W środku nie ma jednak niczego interesującego - jest po prostu  pusto. Na wzgórzu można za to dostrzec w kilku miejscach wystające z ziemi pozostałości  murów, pewnie obwodowych, może jakichś piwnic  a także relikty fosy. Szkoda że nie zostało to jakoś wyeksponowane.  
Na tablicach przy parkingu przedstawiono  wygląd budowli w XIV i XVII wieku (jako kościół), najlepiej jest to jednak pokazane w parku miniatur w Ogrodzieńcu. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
kwiecień 2014
Zdjęcie
Wewnątrz ruin
Wystające z ziemi mury
Widok z boku
Rekonstrukcja zamku w ogrodzienieckim Parku Miniatur
Widok na wzgórze zamkowe

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.