Skomentuj relację

2.0 1 6 0.5
Zdjęcie
Śląskie
foetus
foetus
Czerwiec 27, 2012 8743
Ocena atrakcji
 
2.0
Wąskotorowa kolejka to miły dodatek do wesołego miasteczka w Chorzowie. Dlatego też dwukrotnie próbowaliśmy z niej skorzystać. Za pierwszym razem czekaliśmy pół godziny na przystanku, ale się nie pojawiła. Na rozkładzie jest napisane, że ciuchcia nie jeździ przy brzydkiej pogodzie i w dniu naszej obecności faktycznie mocno padało, ale od kilku godzin było całkiem ładnie i słonecznie, więc liczyliśmy że się pojawi. Nic z tego. 
Wróciliśmy więc za kilka dni w drodze powrotnej do domu. Tym razem przyjechała. Kupiliśmy bilet na ostatni przystanek czyli Przystań. Fajnie było może przez pierwsze 2 minuty, gdy jechaliśmy przez park. Potem jedynym widokiem były drzewa i krzaki  urozmaicone porozrzucanymi  w lesie śmieciami. Był początek maja więc przy słabo rozwiniętej roślinności brud wyszedł na wierzch. Niestety trasa kolejki jest fatalnie poprowadzona - jedna wielka nuda.  Syn po 10 minutach chciał wysiadać. Na szczęście jazda trwa tylko 20 minut. 
Jedyną zaletą tej ciuchci jest to, że dowozi turystów na drugi koniec Parku Kultury i Wypoczynku, do ciekawych ale dość odległych  od wesołego miasteczka  miejsc jak np. skansen czy ogród bylinowy. My wróciliśmy przyjemnym spacerkiem na parking przy lunaparku, mijając po drodze m.in. malowniczy staw z jakimś  zrujnowanym budynkiem, kanał wodny przy którym trwała impreza majówkowa, więc ogólnie było OK, bo park jest bardzo ładny, ale przejażdżkę ciuchcią dla samej jazdy odradzam.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
dobra jako transport na drugi koniec parku
- Wady
mało atrakcyjna trasa
tylko albo aż 20 minut jazdy
Wiek dziecka/i
2,5 roku
Data pobytu
maj 2011
Zdjęcie
CHORZÓW - Parkowa kolejka wąskotorowa

Komentarze

Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)