Skomentuj relację

4.3 2 6 0.5
Zdjęcie
Śląskie
Ina
Ina
Sierpień 09, 2011 8471
Ocena atrakcji
 
5.0
Na mapie turystycznej Pszczyna to już nie tylko słynny pałac z parkiem. Zagroda żubrów to kolejna atrakcja, tym razem także dla dzieci.  Wstęp płatny (9 zł normalny 6 ulgowy w 2011). Warto przyjść w godzinach karmienia (10.00, 12.00, 14.00, 16.00), bo wtedy zwierzęta są przy korytach, bardzo dobrze widoczne. Jeśli są oddalone od chodnika można wejść na drewniany ganek i z niego oglądać zwierzątka. Na ganek oprócz schodów jest też winda, więc nie powinno być problemu z wózkami. 
Można tu także zobaczyć spacerujące pawie, dzikie gęsi, kaczki, różne bardziej ozdobne ptactwo, a także daniela. W  niewielkim muzeum słychać muzykę z odgłosami różnych zwierząt, w ogóle jest bardzo klimatyczne i podobało się nawet naszemu 3-latkowi. Są tam m.in. wypchane zwierzęta, w tym żubr idealny do pamiątkowych zdjęć. Co godzinę puszczają film o żubrach w 3D. W muzeum jest też czyściutka toaleta. Mała gastronomia jest przed samym wejściem na teren zagrody, ale wybór dość skromny. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Idealne poruszanie się z wózkiem
Dość atrakcyjne dla dzieci w każdym wieku
Bezpiecznie
Bardzo czysto
Zagroda jest blisko dużego, bezpłatnego parkingu
- Wady
Parking b. duży, ale koło południa w sezonie i tak trudno znaleźć miejsce
Atrakcja na krótko
Wiek dziecka/i
niecałe 3 lata
Data pobytu
maj 2011
Zdjęcie
Podczas karmienia
Zdjęcie
Zdjęcie
Platforma do obserwacji żubrów
Ina

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Listopad 10, 2012
Byłem dziś, po żubrach ani śladu. Reszta zwierząt ok, ale co to za ściema z tą nazwą, że niby Zagroda Żubrów. Na dodatek współfinansowane przez UE, a bilety jak na takie coś za drogie. Taki cennik jest prawie w Śląskim zoo a obiekt kosmicznie większy, dla mnie strata pieniędzy na oglądanie sztucznych wypchanych zwierząt. Odradzam.
L
leo
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1