Skomentuj relację

Wodospad i jeziorko
Śląskie foetusfoetus 7611
Ocena atrakcji 
 
4.0
Jadąc do dzielnicy Wisły - Czarne po drodze zobaczyliśmy sporej wielkości wodospad. Zaciekawił nas, więc wysiedliśmy zobaczyć co to takiego. Wodospad jest sztuczny i trochę wokół niego śmierdzi, ale ciekawy ze względu na otoczenie. Za nim rozciąga się bowiem malownicze jeziorko. 
Okazało się, że to tzw. Mała Zapora przy ośrodku PTTK. Miejsce  robi wrażenie, niestety jest opustoszałe, ponieważ budynek schroniska stoi w ruinie. Właściwie to jest w remoncie, ale żadnych prac  nie widać. Szkoda, bo wygląda na zabytkowy i nieźle wkomponowuje się w krajobraz.  Nie przeszkadza to jednak w  przespacerowaniu się wokół zalewu. Widoki na lekko zarastające jezioro i góry są bardzo ładne. Ścieżka doprowadzi nas do płytkiego koryta Czarnej Wisełki - typowego górskiego potoku pełnego kamyczków, którymi dziecko może się trochę pobawić. W lecie  jest to pewnie dobre miejsce na rozłożenie się nad wodą z maluchem. Tutaj  przekroczyliśmy rzekę i  wróciliśmy drugą stroną jeziora na parking przy wodospadzie. Droga biegnie po grobli otoczonej jesienią złocistą roślinnością. Szkoda, że takie miejsce się marnuje...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
ładne widoki
wodospad
- Wady
wodospad śmierdzi
dom turysty PTKK zamknięty raczej na długo
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
koniec października 2011
Wodospad i jeziorko
Jeziorko utworzone na Czarnej Wisełce
Czarna Wisełka przed zaporą
Próg wodny
Zapora od góry
Jeziorko utworzone na Czarnej Wisełce
Czarna Wisełka przed zaporą

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.