Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
6.0
Hel różni się od innych miejscowości nad polskim Bałtykiem i dlatego przypadł mi do gustu. Nie oceniam go jednak w sezonie, gdy droga dojazdowa z Władysławowa może zająć kilka godzin, lecz w ciepłych wrześniowych dniach. Było bardzo przyjemnie, bez tłumów, które pojawiały się tylko okresowo przy fokarium lub w porze obiadowej. Bardzo fajna jest plaża przy porcie, z drewnianym tarasem i kładką oraz widokiem na zabudowę miejską co rzadko się u nas spotyka. Nie przeszkadza, że prawie brak tu fal, bo jesteśmy nad Zatoką Pucką. Położony dalej falochron jest miejscem do spacerów. Było tu małe muzeum z rybami i bursztynem, ale jak widzę zostało już zlikwidowane (może działa coś innego). Miasteczko posiada niewielką, ale urokliwą zabudowę z górującym kościołem zamienionym na muzeum. Fokarium to atrakcja powszechnie znana, ale Hel oferuje sporo innych ciekawych miejsc jak Dom Morświna, latarnia morska i szereg atrakcji militarnych, czasem trochę oddalonych. Tych ostatnich nie zdążyliśmy do końca zwiedzić, bo po sezonie nie działały w pełni. Plaża miejska to tylko jedna z możliwości odpoczynku, kolejne już na otwartym morzu znajdują się na południu cypla helskiego. Idąc tam wchodzimy w piękny nadmorski las, który kryje w sobie rozsiane po całym obszarze pozostałości fortyfikacji. Niektóre (te większe) są zagospodarowane z płatnym wejściem, inne pojedyncze obiekty są swobodnie dostępne. Droga przez las kończy się pomostem spacerowym prowadzącym nad wydmami, blisko morza i plaży. Dzięki temu można zatoczyć koło - dostać się nad Bałtyk lasem, a wrócić nadmorską kładką. Po drodze rozmieszczono wiele tablic edukacyjnych i kilka charakterystycznych punktów jak Kopiec Kaszubów czy schron z działkiem, trasa jest więc fantastyczna i obfituje w piękne widoki. Infrastruktura turystyczna jest raczej na średnim poziomie. Niezbyt wiele noclegów w centrum, restauracje rozmieszczone są na głównej ulicy i przy deptaku oraz porcie. Kilka z nich jest bardzo ciekawie urządzonych. Po zmroku miasteczko jednak pustoszało i wszystko było zamykane. Działały może ze 3 lokale - 2 małe bary przy plaży i najlepszy - klimatyczna tawerna, w której codziennie rozbrzmiewała muzyka na żywo, ale tu znaleźć miejsce jest bardzo trudno. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
1 i 8 lat
Data pobytu
wrzesień 2016
Zdjęcie
Kładka z tarasem przy plaży miejskiej
Molo-falochron
Pozostałości fortyfikacji w lesie
Gastronomia przy plaży
Kładka spacerowa przy otwartym morzu
Plaża miejska
Plaża na otwartym morzu

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.